Якими властивостями володіють віники для лазні
Недарма кажуть у народі, що баня без віників – це не баня. У чому ж їх секрет і чому жодна лазнева процедура не обходиться без цього чарівного атрибуту? Зупинимося на цьому докладніше.
Березовий, дубовий, кропив’яний, липовий… яких тільки віників не буває. І шкірна з цих рослин, з яких виготовляється вінік, має особливі властивості.
Березовий вінік
Використовується як масаж для шкіри. Особливо славитись у народі своїми лікувальними властивостями листя, почки, кора та сік березі. Березовий віник має позитивний вплив на людей, які страждають на суглобові та м’язові болі.
Дубовий вінік
Оскільки дуб володіє розслаблюючими та антисептичними властивостями, віник із цього дерева буде корисний людям із жирною шкірою, а також тим, кому часто доводиться стикатися з інтенсивними розумовими та фізичними навантаженнями.
Вінік із кропиви
Даний вінік рекомендується для зниження симптомів радикуліту та суглобових болів.
Липовий вінік
Справжня нахідка у боротьбі з простудними захворюваннями. Володіє жарознижувальними, бронхорозширюючими, бактерицидними та сечогінними властивостями.
Вінік із ялівцю
Ялівець володіє великою кількістю фітонцидів. Насичуючи повітря цими корисними активними речовинами, створюється відмінний бактерицидний ефект. Такий віник можна застосовувати для поліпшення кровообігу і як масаж для шкіри.
Піжмовий вінік
Допомагає впоратися з хронічними захворюваннями нірок та січового міхура.
Поліновий віник
Віник на любителя у зв’язку з тим, що має різкий специфічний степовий запах. Як правило, 1-2 гілки полину вставляють у березовий віник. Так запах трохи випарується, а корисні властивості збережуться.
Горобиновий вінік
М’який та гнучкий, цей віник досить добре знезаражує повітря у лазні.
Євкаліптовий вінік
Вінік із евкаліпта має не тільки стійкий аромат, але й природну антисептичну дію. Такий віник полегшує больові синдроми суглобів, лікує радикуліт, удари та розтягування.
Віником із євкаліпта користуватися нелегко через його тонкі гілки. Щоб надати банному атрибуту міцність і зберегти корисні властивості рослини, рекомендується кілька гілок евкаліпту змішати з гілками більш міцної рослини — ялівцю, дуба чи берези.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!