Вчені фіксують зростання випадків захворювання на алергію в помірних широтах через глобальне потепління та пов’язане з ним поширення інвазивних видів рослин. У майбутньому ситуація тільки ускладниться, запевняють екологи. Європейські дослідники говорять про виникнення кліматичної проблеми – поширення амброзії – рослини-“загарбника” з Північної Америки, пилок якої є одним із найнебезпечніших природних алергенів.

На територію нашої країни вона проникла у 60-х роках, потрапивши до Криму та розповсюдившись по півдню Росії через Україну. Під час цвітіння амброзії багато жителів Ставропілля та Кубані змушені залишати свої будинки та переїжджати у великі міста чи інші регіони країни.

Вчені проаналізували ті, як вітер розносити насіння амброзії і як вона зростає у різних широтах, за допомогою комп’ютерної моделі, що прогнозує подальше розвиток ситуації – аж до 2050 року. Результати виявилися чудовими: через 35 років цією рослиною буде захоплена практично вся Європа, включаючи Британські острови та Скандинавію, де амброзії сьогодні практично немає.

Середня концентрація її пиляння в атмосфері зросте в чотири, а то й у 12 разів, якщо самі несприятливі прогнози справляться. Більшою мірою від цього постраждають країни Південної та Центральної Європи, а також Україна та Росія. Якщо даною проблемою не займуться влада цих держав Євразії загрожує епідемія алергії. Проблема полягає в тому, що амброзія надзвичайно швидко пристосовується до гербіцидів і практично завжди знову проростає після вирубування, що ускладнює її знищення.