Імунна система жінки по-різному працює під час першої та наступних вагітностей

Головна / unsorted / Імунна система жінки по-різному працює під час першої та наступних вагітностей

Під час вагітності в організмі жінки накопичуються клітини, специфічні для плода, які дають змогу матері імунологічно запам’ятати свою дитину.

Найважливіше завдання, яке намагаються вирішити лікарі, – запобігти викидням, унеможливити мертвонародження й уникнути ускладнень вагітності, зокрема передчасних пологів. Автори нової роботи шукали відповіді на основні питання, що стосуються імунологічних порушень, пов’язаних із вагітністю і, зокрема, з пологами.

Причини викиднів і передчасних пологів не вивчені на клітинному або молекулярному рівні. Основна причина цього полягає в тому, що ми не розуміємо нормальних механізмів вагітності», – каже Сінь Сінь Вей, співробітник Медичного центру Дитячої лікарні Цинциннаті та провідний автор дослідження.

За словами лікарів, імунна система жінки змінюється під час вагітності. Це відбувається для того, щоб уникнути відторгнення плода організмом і підтримати крихкий імунологічний баланс. На жаль, вплив довкілля та фізіологічні зміни можуть завадити підтримці цього балансу. Зрештою це призводить до ускладнень і, в деяких випадках, до втрати дитини.

Перша і наступні вагітності протікають абсолютно по-різному, і розуміння цих відмінностей може допомогти нам краще впоратися з унікальними та індивідуальними проблемами, що виникають під час першої та наступних вагітностей».

Вагітність вимагає фізіологічного впливу на плід, часто повторюваного впливу чужорідних алоантигенів (які викликають однакову імунну відповідь у генетично різних особин одного виду). Наслідки вагітності різні й проявляються як у вигляді алоімунних, так і толерантних фенотипів. Ми показали, що вагітність стимулює накопичення материнських CD8+ Т-клітин, специфічних для плода, які зберігаються у вигляді активованого пулу пам’яті після пологів. Коли антигени знову виявляються в процесі репродукції, виникає потенціал для цитолізу і сильної вторинної експансії. Для порівняння, функціональне виснаження CD8+ Т-клітин, пов’язане з підвищеною експресією PD-1 і LAG-3, відбувається, коли фетальні антигени повторно стимулюються під час наступних вагітностей», – йдеться в дослідженні.

Простіше кажучи, фетально-специфічні CD8+ Т-клітини накопичуються в організмі вагітної жінки, тож у неї формується імунологічна «пам’ять» про свою дитину.

Так звані Т-клітини пам’яті експресують мембранні білки суперсімейства імуноглобулінів PD-1 і LAG-3, нагадуючи клітинам, що вони знову мають бути толерантними до розвитку плода.