Кальянний дим подвоює негативний вплив на організм небезпечного канцерогену бензолу, відповідального за виникнення та розвиток кількох видів ракових опухолей, у тому числі лейкозу. До такого висновку дійшли вчені з університету Сан-Дієго (США).

У дослідженні брали участь 208 осіб, з яких приблизно половина курила кальян у закритих приміщеннях, а інші – перебували з ними поруч, але не палили.

Після цього в учасників експерименту брали пробі на рівень вмісту SPMA-кислоти (метаболіту бензолу). Результати тестів показали, що у тих, хто курив кальян, цей показник збільшився у 4,2 рази, у решти – у 2,6.

“Некурящі, які спілкуються з курцями, також вдихають велику кількість токсичних речовин і канцерогенних викидів, генерованих тлінням деревного вугілля, тому куріння кальяну небезпечне навіть для тих, хто його безпосередньо не вживає”, – стверджують вчені.

Бензол відноситься до першої, найнебезпечнішої, групи токсичних елементів, найбільша концентрація якого досягається в тютюні та деревному вугіллі. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стверджує, що не існує безпечного рівня вживання цього токсину.