Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Кампіллобактер і асоційовані з ним захворювання

Кампіллобактер і асоційовані з ним захворювання

Епідеміологія

Інфекції, зумовлені кампіллобактером, частіше викликають діарею, а в деяких випадках бактериемию з наступним ендокардитом, остеомієлітом і септичним артритом.

Campylobacter sp є лабільними, вигнутими, мікроаерофільна, грамнегативними паличками, які в нормі присутні в шлунково-кишковому тракті багатьох домашніх тварин і домашніх птахів. Деякі види даного МО патогенні для людини. Більшість з них викликає діарею у будь-якій віковій групі, однак найбільш часто у дітей від 1 до 5 років. Campylobacter є причиною діареї частіше, ніж шигелла і сальмонела разом узяті. Campylobacter fetus і деякі інші види частіше викликають бактериемию у дорослих, найбільш часто у тих з них, які мають привертають захворювання, такі як діабет, цироз або злоякісні новоутворення. У пацієнтів, що мають недостатність імуноглобулінів, дані МО можуть зумовити виникнення важко піддаються лікуванню рецидивуючих інфекцій. Campylobacter jejuni може викликати менінгіт у немовлят.

Для виникнення спалаху інфекції необхідні контакт з хворою твариною, вживання в їжу контамінованої їжі (особливо недожаренной птиці) або води. Як би там не було, при спорадичних випадках захворювання джерело инфицирующего МО часто залишається невідомим. Існує взаємозв’язок междулетнімі спалахами Campylobacter jejuni обумовленого діарейного захворювання і наступним розвитком (до 30% випадків) синдрому Гієна-Барре.

Симптоми, ознаки та діагностика

Найбільш частою ознакою є водяниста і іноді кровянистая діарея.

Лихоманка (38-40 ° С), що має поворотний або інтермітуючий характер, є єдиним постійним ознакою системної інфекції, зумовленої кампіллобактером, однак абдомінальний біль і гепатоспленомегалія теж часті. Дана інфекція також може бути представлена ​​підгострим бактеріальним ендокардитом, септичним артритом, менінгітом або лихоманкою неясного генезу.

Діагностика, особливо для диференціального діагнозу з виразковим колітом (див. стор 204), вимагає мікробіологічного дослідження. Необхідно провести культуральне дослідження калу, а також крові у пацієнтів з ознаками локальної інфекції або серйозним системним захворюванням. У забарвлених мазках калу присутні лейкоцити.

Лікування

Більшість кишкових інфекцій спонтанно закінчується, проте корисним може виявитися призначення еритроміцину в дозі 500 мг всередину кожні 6 годин протягом 5 днів. У пацієнтів з ознаками внекишечной інфекції терапія антибіотиками має тривати 2-4 тижні, що дозволяє провести профілактику рецидивів.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.