Провідний британський кардіолог і хірург Шіам Колвекар бачить головну причину цього у зловживанні насиченими жирами, і наполягає на доцільності заборони на вживання олії.

Цей фахівець, який працює в лікарні Лондонського університетського коледжу, попереджає про опасність вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів і рекомендує їсти менше м’яса, пити знежирене молоко та готувати на соняшниковому та оливковому маслі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У Британії від серцево-судинних захворювань за рік гине близько 200 тисяч чоловік, і кардіологи вважають, що у третині цих смертей винні насичені жири.

Статистика показує, що дорослі вживають в середньому 800 г таких жирів на місяць, що на 20% більше рекомендованої норми.

Зниження цього показника до норми, за підрахунками медиків, може рятувати 3,5 тисячі життів щороку.

“Заборона на вершкове масло і заміна його маргариновими сумішами здатні скоротити добове споживання насичених жирів на 8 грамів”, – сказав у телевиступі доктор Колвекар.

“Ми – лікарська остання інстанція, – говорить хірург-кардіолог. – Засмучує те, що дуже часто операції на серці можна запобігти, якби пацієнт дотримувався дієти і споживав менше насичених жирів”.

За словами доктора Колвекара, вік пацієнтів, яким потрібна операція з коронарного шунтування, постійно знижується, і тепер він часто оперує хворих у віці 30-40 років.

Заяви кардіолога викликали гнівну реакцію з боку фермерів та популярних у Британії провідних кулінарних телешоу.

Девід Холхед, власник молочної ферми в Ланкаширі, вважає, що “існує безліч свідчень того, що молоко та олія містять необхідні людині мінерали.”

“Люди втомилися від теорій, не базованих на фактах, – каже Холхед. – Ми повертаємося до патерналістського суспільства, в якому держава вважає за можливе втручатися у приватну життя людей”.