Сезон викопування картоплі та заготівлі на зиму тільки починається. А від про лікувальні властивості бульби нам відомо мало.

Ось як використовує картопля з метою оздоровлення

– Як ви застосовуєте бульбу для оздоровлення?

– Мій чоловік потерпів від гастриту з підвищеною кислотністю шлунка. І яких лише медикаментів не вживав, проте реальне полегшення принесла картопля. Вірніше, її свіжовичавлений сік, півсклянки якого він пив уранці на щастя, а в обід та ввечері – за 30 хвилин до їди. Також цей сік дуже корисний при печії, закрепах та високому тиску. Мало хто знає, але в картоплі чимало ацетилхоліну, що сприяє зниженню артеріального тиску.

– Які ще рецепти на основі бульби вас виручають?

– Також моя бабуся при бронхіті радила відварити картопля у мундирі, тщательно розім’яти, додати горстку сухих листочків бараболі, столову ложку олії та дві-три краплі йоду. Знову все перемішати і перекласти на полотно. Загорнути рушником і покласти на груди хворого. Зверху накрити одеялом. Таку процедуру найкраще проводити на ніч – і картопля швидко вилікує бронхіт.

У народній медицині широко використовують кашку з тертої, як на деруні, картоплях. Передусім, така кашка особливо корисна при опіках, різноманітних захворюваннях шкіри. Своєї години у моїх донечок виникли на шкірі підліткові прищі. Тож лікар порадила готувати такі маски: у натерту бараболю додати чайну ложку натурального меду та стільки ж свіжих вершків. Усі перемішати і нанести на шкіру на 15-20 хвилин. Після змивання теплою водою і нанести крем. Донечки почали робити такі маски спочатку через день, а тоді двічі на тиждень. Шкіра стала чистою, ніжною та здоровою. Також компресси з такої кашки є першими ліками при солнечних опіках – вони мають протизапальну та заспокійливу дію.

А кожного року під час цвітіння картоплі я обов’язково заготовляю її цвіт, який зимою додаю біля компоти та узвари – такі напої чудово зміцнюють імунітет. А ще цвіт картоплі допоміг моєму синові, який потерпів від тонзиліту. Для приготування цілющого засобу потрібно столову ложку сухих квітів залити кип’ятком, якого знадобиться півлітра. Залишити на дві-три години, а тоді, процідивши, полоскати настоєм горло. Процедуру полоскання слід проводити кілька разів на день протягом десяти днів.