Покрита язвами шкіра і випадає волосся – з такими симптомами звертаються до лікарів пацієнти, які довго працювали з касовими апаратами. Як з’ясували вчені, все праворуч у звичайних чеках, інформує sutura.org.ua

Майже 90% квитанцій містять дуже небезпечне з’єднання фенолу з ацетоном – бісфенол. На виробництві з цим речовиною працюють у рукавичках.

Досить доторкнутися – і яд через шкіру потрапляє у дерму, а звідти у дах і далі у всі органи. Навіть невеликої концентрації – такої, як на чеку – вистачає, щоб при постійному контакті спровокувати розвиток серйозних захворювань.

У списку хвороб, які викликає цей яд – аутизм, розсіяний склероз, рак шкіри та молочних залоз. Шкода виникає і в репродуктивній системі: саме бісфенол найчастіше визначається як причина викиднів і патологій новонароджених.

Про шкоду бісфенолу відомо, але зараз він заборонений лише для матеріалів, які використовують в упаковці дитячого харчування. Їжу для малюків продають лише у скляній тарі.

А ось із дорослими можна не церемонитися. Яд присутній не тільки на чеках, які ми беремо до касира у супермаркеті чи на заправці. Бісфенол міститься у пластиковому посуді та пляшках, контейнерах для їжі. США небезпечну речовину на чеках нейтралізують, додаючи до складу матеріалу витамин С.