Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Катаракта

Катаракта

Виникнення катаракти

Катаракта – це захворювання, пов’язане з помутнінням кришталика ока. Вона може розвиватися як в одному оці, так і в обох, може вражати весь кришталик, або якусь його частину. У медичній практиці розрізняють декілька типів захворювання:

  • Кортикальна катаракта характеризується ураженням деякої частини очного кришталика, білими смугами в області зовнішнього краю його оболонки. У міру розвитку захворювання білі смуги стають ширший і не пропускають світло до ока хворого, при цьому з’являються проблеми з порушенням контрасту і яскравості, змінюється фокус очі, виникає викривлене сприйняття навколишніх предметів.
  • Ядерна катаракта розвивається в центрі кришталика. При цьому у пацієнта починає падати зір, виникають проблеми з розрізненням деяких відтінків, розвивається короткозорість, кришталик набуває жовтуватий колір і стає більш щільним.
  • Субкапсулярна катаракта розташовується у вигляді невеликої ділянки за кришталиком. Вона є причиною ускладнення бачення при яскравому світлі, утруднення читання, появи перед очима так званого «вінця світла».
  • Вроджена катаракта може отримати розвиток в результаті деяких перенесених матір’ю під час вагітності захворювань. Наприклад, краснухи. Часто вроджена катаракта не вимагає обов’язкового видалення.

Виникнення катаракти піддається кожна людина, однак до групи ризику належать люди, які досягли 65-річного віку, що хворіють на цукровий діабет, а також ті, чиї родичі мають катаракту. До основних причин розвитку захворювання відносять: старі запальні процеси зорових органів, травми очей, тривале застосування деяких видів ліків, куріння, радіацію, тривале знаходження під інфрачервоним або ультрафіолетовим випромінюванням, нестача в організмі будь-яких необхідних речовин.

Симптоми

До основних симптомів розвитку захворювання відносяться:

  • Погіршення нічного бачення та орієнтації в темряві;
  • Зниження чіткості зору, помутніння в очах і туманна видимість навколишніх предметів;
  • Підвищене сприйняття яскравого денного світла;
  • Слабке сприйняття різних кольорів;
  • Двоїння в одному оці, якщо інше око закритий;
  • Необхідність яскравого освітлення при читанні;

При виявленні хоча б деяких з перерахованих симптомів, має сенс звернення до фахівця. Основним симптомом старечої катаракти є короткозорість. Якщо пацієнт взагалі не бачить джерела світла, це свідчить про наявність додаткових захворювань органів зору: відшарування сітківки, глаукома та інші.

Обстеження на наявність катаракти включає кілька етапів: дослідження гостроти зору, дослідження органів зору за допомогою спеціального мікроскопа – щілинної лампи, дослідження сітківки ока. Після проведення ретельного обстеження і постановки діагнозу лікар повинен запропонувати пацієнтові найбільш підходящий йому метод лікування: оперативний або медикаментозний.

Лікування

Лікування катаракти медичними препаратами можливо на ранніх стадіях розвитку захворювання. Воно має на увазі застосування спеціальних очних крапель, розсмоктуючих помутніння кришталика: катахром, віцеін, краплі Смирнова, вітафакол, вітаіодурол. При призначенні препарату повинні враховуватися індивідуальні характеристики організму пацієнта, які потягли за собою розвиток катаракти: його вік, наявність захворювання на цукровий діабет. Також слід розуміти, що краплі не вилікують захворювання повністю, а здатні лише призупинити його.

При лікуванні катаракти часто застосовується замісна терапія, яка полягає в прийомі речовин, недолік яких і з’явився причиною виникнення захворювання. Часто до складу очних крапель входять такі речовини, як: нікотинова кислота, аскорбінова кислота, йодистий калій, кальцій, цистеїн, магній. Досить корисно спільне закопування зазначених речовин з 5% розчином глюкози, оскільки вона покращує живлення очного кришталика. Краплі слід застосовувати протягом тривалого часу навіть при настанні поліпшень.

В основному катаракта не рахується дуже небезпечним для очей захворюванням. Виняток становлять ті випадки, коли кришталик стає повністю білим. У такому випадку можливе погіршення самопочуття, пов’язане з головними болями і розвитком запальних процесів у хворому оці. Подібний тип катаракти зустрічається нечасто і вимагає швидкого хірургічного втручання.

Найпоширенішим і ефективним методом лікування катаракти є операція. Завдяки сучасним методам і засобам лікування після її проведення зір пацієнта може бути відновлено практично в повній мірі. Результат лікування також Завіт від моменту звернення за допомогою. Чим раніше захворювання виявлено, тим успішніше пройде його вилікування.

Існує декілька операційних методів позбавлення від катаракти. Світлова факоемульсифікація передбачає довічну заміну помутнілого кришталика штучним. Дана процедура з’явилася більше 30 років тому, вона проводиться через невеликий розріз на оці пацієнта і дозволяє практично відразу відновити зір повною мірою. Операція займає не більше півгодини часу, після її завершення пацієнт може відразу відправлятися додому. При цьому йому не рекомендується протягом 3 днів піднімати тяжкості і різко опускати голову вниз. Основним плюсом операції є те, що вона може бути проведена на будь-якій стадії захворювання і хворому будь-якого віку.

Ще одним способом відновлення зору є операція мульти-катаракта, яка також має на увазі вживлення штучного очного кришталика, коригуючого далекозорість та короткозорість. При цьому пацієнт отримує можливість однаково добре бачити ближні і далекі предмети без використання окулярів.

Причиною катаракти найчастіше стає старіння, тому найефективнішим методом її профілактики є щорічні огляди у офтальмолога з досягнення 65 – річного віку, а також ведення здорового способу життя, правильне харчування і відмова від куріння.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Ford kuga remap stg1 blackpool blackpool remapping and diagnostics.