– Наскільки я пам’ятаю, в Україні не було зафіксовано таких випадків. Можливо, вони пройшли непоміченими, – розповіла Ганна Сухорукова, завідувачка відділень особливо небезпечних інфекцій ГУ Держсанепідемслужби у Харківській області. – Один із мандрівників почував себе погано ще в Таїланді, на острові Пхукет, і там звернувся за допомогою, ще двоє захворіли у Харкові.

Переносять лихоманку жирафів комарі, які, на щастя, у наших краях не водиться, але навіть якщо їх і занесе до Харківської області, насекомі тут не приживуться – невідповідний клімат. У світі за рік фіксується до 40 мільйонів випадків інфікування фінікової хворобою, особливо поширена вона в Африці, Латинській Америці та Південно-Східній Азії. Смертність від лихоманки Денге досить висока – до 10%.

– Немає вакцини для профілактики, ні специфічного лікування лихоманки Денге, але наші інфекціоністи змогли розпізнати її та поставити діагноз. Хворим харків’янам виявляється адекватна допомога. Загрози для їхньої життя немає, вони не важкі, плюс для оточуючих вони не небезпечні, – запевнили у санслужбі.

Фахівці кажуть, що захистити себе від комарів-рознощиків лихоманки жирафів можна лише репелентами, москітними сітками та закритими одягом.