Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Хоч із туалету не виходь!
Холодна погода добряче псує здоров’я. Мало того, що всі навколо шморгають носами, кашляють і температурять, то ще й до туалету весь час бігаєш. А це найперша ознака перемерзання, пише ЗМІ.
І якщо, навіть коли відігрілися, це бажання не зникає, а внизу живота болюче рідше – пора до лікаря. Чому?
Розповiв лiкар-уролог обласної клiнiчної лiкарнi.
– На яку хворобу можуть вказувати перелічені вище симптоми?– Цистит – це запалення січового мiхура. Дуже поширена хвороба, яка може проявитися у чоловіків та жінок різного віку. Однак найчастіше виявляємо її в жінок – 80 – 85 відсотків усіх пацієнтів.
Це пов’язано з анатомічною будовою сечовивідного каналу: у жінок він коротший і ширший, тому інфекція легше потрапляє в сечовий міхур. Найбільш поширеною віковою категорією є жінки від 18 до 30 років. Були випадки, що внаслідок переохолодження цистит виявляли у дівчат віком 7 – 12 років.
Найчастіше спричиняють хворобу бактерiї, грибки, вiруснi iнфекцiї. Збудником буває й кишкова паличка. Раннє статеве життя у дівчаток також може бути причиною циститу, наприклад, через недотримання особистої гiгiєни при цьому.
Спостерігаємо сезонність цієї хвороби, адже цистит провокують переохолодження та авітаміноз. Також він виникає через затримування січі. У туалет треба йти відразу ж, як заманеться. Об’єм сечi, яку людина має випустити протягом доби, – 1 – 1,5 лiтра.
Що ж до кiлькiстi сечовипускань, то це iндивiдуальний показник. А від коли цистит виникає після променевої терапії, наприклад, простати чи січового міхура, – це так званий лучевий цистит, і лікувати його важко.
– Тож найперша ознака циститу – часті січовипускання?– Так. Пацiєнт може бiгати в туалет 20 – 30 разiв на день. Об’єм січі при циститі зберігається звичайний, однак виходить вона невеликими порціями. При цьому людина може відчувати рiзкий бiль, болитиме й у надлобковiй дiлянцi. При важких формах разом з січою може виділятися дах. Також є випадки, коли підвищується температура тіла, навіть до 39 – 40 градусів.
– Як же лікується ця хвороба?– Потрібно зробити загальний аналіз крові, січі та посів січі на флору і чутливість до антибіотиків, причому ще перед вживанням медикаментів. Тоді фахiвець зможе виявити, бактерiя якого виду викликала хворобу. Деякі препарати можуть пригнiчувати рiст бактерiй, зменшити розвиток запального процесу, але насправдi бактерiї просто стають стiйкими до препаратiв. А вже після першого ж переохолодження може виникнути загострення хвороби.
А якщо це легка форма і правильне лікування, то пацієнт може виздоровити і за тиждень. Аби полегшити лікування, треба вживати більше рідини – воду, немічний чай, компот, узвар. При циститі слід випивати не менше 2,5 літра рідкі на добу. Якщо вчасно не лікуватися, цистит набуде хронічної форми. Тоді його лікувати важче, довше і дорожче.
травознай:
– При циститi допомагає подiрнений квiтковий пилок, який змiцнює iмунiтет та зменшує запальний процес. Якщо артеріальний тиск нормальний, його треба вживати після їди, по одній чайній ложці два рази на день, а якщо високий – перед їжею.
Є ще такий метод:
три горсті сiна заливаємо кип’ятком, розжарюємо кирпич, кладемо її у вiдро та заливаємо настоєм сiна. Людина має стати над цією парою або ж сісти та загорнутися теплим покривалом. Таку процедуру слід виконувати по 10 хвилин на день сім-десять днів.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!