Спеціалісти Медичної школи Стенфордського університету виявила зв’язок між старінням, запаленнями, хворобами серцево-судинної системи… та частотою споживання кави. Про це пише health.unian.ua, повідомляє sutura.org.ua

Вчені з’ясували, що продукти розпаду (метаболіти) нуклеїнових кислот (які є будівельним матеріалом для генів), які циркулюють у крові, можуть спровокувати розвиток запалення. Цей процес започатковує розвиток серцево-судинних недуг і є причиною передчасної смертності.

При цьому за статистикою, понад 90% неінфекційних вікових захворювань пов’язані з хронічним запаленням.

А в результаті нового дослідження стало відомо, що кофеїн та його метаболіти здатні протистояти метаболітам нуклеїнових кислот. Цей факт пояснює, чому любителі кофе живуть довше.

Науковці дослідили дах добровольців різних вікових груп та виявили, що метаболіти нуклеїнових кислот підвищували активність у певному генетичному кластері. Це призводить до посиленого вироблення інтерлейкіну-1 бета.

Коли мишам вводили метаболіти, розвивалося системне запалення разом із підвищенням артеріального тиску. Плюс, імунні клітини починали накопичуватися у почках мишей, провокуючи зростання почкового тиску. Тоді як метаболіти кофеїну спасали від негативного ефекту метаболітів нуклеїнових кислот.