Сьогодні західна медицина впроваджує новий напрямок – терапію за допомогою тварин. Найчастіше домашніх вихованців застосовують, щоб полегшити стан людей з тривожним розладом або депресією. За кордоном, у Європі та США, навіть розроблені університетські курси в цій області, тоді як ми вважаємо за краще «лікуватися» за допомогою кішок та собак у домашніх умовах.

Австралійські вчені з університету в Мельбурні провели дослідження, щоб з’ясувати, яким чином домашні тварини допомагають людям. Команда з науково-дослідного інституту Монаш нещодавно завершила пілотне дослідження, в якому морські свинки та кролики «вчили» дітей, які пережили випадки жорстокого поводження насильства в сім’ї, співчуттю та довірі. Животні також допомагали у вихованні навичок подолання негативних емоцій.

Дослідження, яке проводилося протягом двох років, показало, що діти, які пройшли сеанси терапії за допомогою тварин, легше долали смуток, більше довіряли дорослим та меншою мірою виявляли агресію у конфліктних ситуаціях, у порівнянні з маленькими пацієнтами, які відвідували лише традиційні консультації у психотерапевта . На думку авторів дослідження, контакти з тваринами допомагають заспокоїтись, почувати себе у безпечній середовищі. Лікування за допомогою вихованців допомагає розірвати порочне коло насильства та жорсткого поводження, яке такі діти виявляють у підлітковому та дорослому віці.