Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Хороша подушка – супутниця гарного сну
На якість сну впливають відразу кілька факторів – це і ті приміщення, де ви спите, включаючи звукоізоляцію, свіжість повітря у кімнаті, освітлення. Це і ті, на чому ви спите – ліжко та матрац. Особливий вплив надає постільне білизна. Проте одну з вирішальних ролей все ж таки віддали подушці. Будучи всі фактори ідеальними, але не опинися під рукою гарної подушки – ви навряд чи повноцінно виспитеся, передає sutura.org.ua
Перше, про що варто подумати – елементарно. Це розмір подушки. Підбирати його слід, виходячи з особистих переваг сну – і ширину, і висоту. Не забуваємо про габарити ліжка і тих людей, з ким ми ділимо ложе. Всім має бути комфортно. Розмір і жорсткість подушки можуть залежати і від того, в якій позі ви зазвичай звикли спати.
Інше – внутрішня складова подушки. Вона не повинна викликати алергії, що характерно для деяких натуральних набивок, при цьому повинна бути досить м’якою та жорсткою одночасно, щоб було комфортно не тільки вам, але і вашій шиї, спині, грудях, обличчі. У процесі лежання на подушці не повинні втомлюватись м’язи та перенапружуватися суглоби.
Особливою популярністю користуються сучасні матеріали холофайбер, латекс, синтетичні та інші штучні аналоги. У подушок з натуральним набиванням, звичайно, також є свої плюси, але за ці плюси найчастіше доводиться переплачувати. Відзначте для себе, що багато штучних і натуральних наповнювачів з часом можуть злежуватися, а подушки стають нижчими.
Третій критерій вибору – зовнішня сторона подушки. Незважаючи на те, що зазвичай використовується наволочка, слід потурбуватися, щоб матеріал оббивки подушки не викликав роздратування, не пропускав набивання зовні, а також дихав. Теплообмін та обмін повітря всередині подушки повинні проходити без ускладнень і бути оптимальними.
Четвертий параметр – форма. Крім класичної прямокутної форми ви можете стати володарем і екзотичніших подушок – валиків, круглих форм, трикутників і навіть рулонів. Тим не менш, пам’ятайте, що в першу чергу варто брати до уваги комфорт вашого сну, а не оригінальність зовнішнього вигляду подушки.
Звичайно, подушка не повинна стати осіллю мікроорганізмів, кліщів, паразитів та цвілі. На поширення небажаних «сусідів» впливають не лише тип набивання, а й ті, як ви доглядаєте за своєю подушкою. Періодично її потрібно просушувати і вибивати, а деякі подушки можна прати. Щоб вона зберегла форму, трусіть її щодня (для подушок без функції пам’яті форми).
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!