Кожен сезон дарує нам нові можливості: катання на лижах чи морські круїзи, походи за грибами чи перші сонячні лучі. Але не завжди ці сюрпризи приємні: не варто забувати про сезонні недуги та загострення різних хронічних захворювань. Разом з терапевтом-кардіологом, к. м. м. Оленою Нестеренко та терапевтом Іриною Шаніною ми склали карту хвороб за сезонами.

У цій статті ми розглянемо зимові хвороби.

Студена зимова пора – серйозне випробування для організму. Зимова хвороба номер один – грип та ГРВІ. Віруси передаються повітряно-крапельним шляхом, тому захворіти може кожен, а від переносити грип всі по-різному – у деяких хвороба може викликати серйозні ускладнення. Ускладнюється взимку і стан хворих на цукровий діабет: взимку організм перерозподіляє кровопостачання на користь життєво важливих органів (серця, печінки, нірок), і кінцівки отримують менше крові, а оскільки при діабеті кровообіг у кінцівках і так порушень, у холоду пора може виникати сильні болі в ноги. У холодний сезон виявляється дефіцит витамину D, який синтезується під впливом сонячних променів. Гіповітаміноз характеризується порушенням функцій центральної нервової системи, пітливістю, занепокоєнням. Можлива і алергія на холод: почервоніння шкіри, сильний свербіж, поява пухірів, висипу. Часто виникають такі проблеми, як сухість шкіри та волосся – пересушує їх низька вологість повітря у приміщеннях з центральним опаленням, а також легковажність та низькі температури. Загрожує зима обмороженнями, які провокують носіння одягу та взуття не по сезону. А вживання алкоголю “для зігріву” тільки збільшує тепловіддачу та посилює охолодження.

Приділіть особливу увагу зміцненню імунітету. Намагайтесь не змінювати різко температурні режими, якщо у вас є проблеми з серцем чи сосудами. Наприклад, виходячи з квартири, затримайтеся на кілька хвилин у прохолодному під’їзді. Якщо дуже холодно, то перед виходом на вулицю змащуйте неприкриті ділянки тіла питним кремом.