Кілька порад лікаря, як покращити стан кишкової мікрофлори

Головна / unsorted / Кілька порад лікаря, як покращити стан кишкової мікрофлори

Здоровий стан кишкової мікрофлори сприяє захисту від ожиріння, алергії, діабету і, можливо, навіть від недоумства, – про це каже лікарка з Німеччини, професор Міхаела Акст-Гадерманн.

В інтерв’ю лікарка дала кілька порад про те, як покращити стан кишкової мікрофлори. Професор у першу чергу порекомендувала якомога різноманітніше харчуватися. Чим різноманітніше ми готуємо і їмо, тим різноманітніше стає кишкова флора, каже експерт.

Споживати продукти з пребіотиками. Інулін, олігофруктоза, галактоолігосахариди – це пребіотики, які природним чином містяться в їжі. Уявляючи собою важкозасвоювані волокна, вони сприяють розвитку кишкової флори. Порада лікарки: для заповнення пребіотиків потрібно включати до раціону вівсянку, лук-порей, бобові, кава, зелений чай.

Не захоплюватися низьковуглеводним харчуванням. Багато вуглеводні продукти безжально викреслюються з харчування, проте вуглеводна клітковина є улюбленою їжею корисних кишкових бактерій. З цієї причини корисно вживати в здоровій кількості зерно, включаючи рис, і холодний картофель.

М’ясні та молочні продукти – у помірній кількості. Якщо раціон відрізняється великою кількістю білка і низьким кількістю вуглеводів, така одностороння форма харчування може негативно позначитися на стані кишкової мікрофлори. М’ясо та молочні продукти цілком можуть бути частиною раціону, але вживати їх необхідно тільки в помірних кількостях, дала лікарка ще один порад.

Не боятися бруду у повсякденній житті. Чим більш гігієнічна среда, тим частіше виникає алергія чи астма. Кишкові бактерії тільки раді невеликій кількості бруду, стверджує професор. Проникаючі в організм мікроби осідають у кишечнику і тренують їх, що зміцнює імунну систему.

Обережніше з антибіотиками. Ці ліки не розрізняють корисні та небезпечні кишечні бактериї, однак ефективно знищують і ті, і інші.

“Використовуйте антибіотики лише у разі крайньої необхідності. Після антибактеріальної терапії на відновлення кишкової флори йде від трьох місяців до року”, – попередила Акст-Гадерман.

Уникати штучних підсолоджувачів. Хоча в них менше калорій, вони призводять до порушення кишкової флори, що, у свою чергу, може викликати діабет, порушувати метаболізм цукру, сприяти набору ваги.

Жити в гармонії з біологічними годинниками. Відсутність сну, активність, діяльність у нічний час змінює до гіршого стану кишкової флори. Відповідно, щоб покращити функціонування кишечника, потрібно покінчити зі звичкою не спати вночі і раніше лягати спати, наголосила фахівець.

Джерело storinka.com.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!