Корінь імбиру – це відомий протизапальний, антиоксидантний і сприяє травленню суперфуд. Його можна використовувати при приготуванні їжі та напоїв, а також у лікувальних цілях. Але незважаючи на всю свою корисність, є деякі серйозні протипоказання до вживання імбиру, інформує sutura.org.ua

Це хвороби та стани, які він може погіршити, а в деяких випадках навіть загрожувати життю людини.

Імбір і його протипоказання – це та інформація, яку слід знати для свого ж блага.

Корінь імбиру рекомендують використовувати як природний лікарський засіб при багатьох захворюваннях через наявність у ньому корисних для здоров’я фітохімічних з’єднань та питних речовин. Але іноді імбир не найкраща добавка до раціону. Він може навіть погіршити існуючу проблему та серйозно похитнути ваше здоров’я. Дізнаємось, які є протипоказання імбиру.

Імбір і його протипоказання

Ось кілька захворювань, за яких не варто застосовувати імбір. Таке використання пов’язане із ризиком для вашого здоров’я.

1. Захворювання крові: як імбир розріджує кров

Корінь імбиру – це антикоагулянт, який покращує кровообіг. Наприклад, при гемофілії розрідження крові може лише погіршити ситуацію. Навіть маленький поріз може перетворитися на небезпечну для життя кровотечу.

Але саме ці його властивості роблять корінь імбиру корисним при високому рівні холестерину, ревматоїдному артриті та хворобах серця. Однак краще утриматися від вживання кореня за наявності хвороб крові до консультації зі своїм лікарем.

2. Прийом рецептурних лікарських засобів: з імбиром можливий перебір

Ліки розробляють для впливу на конкретний симптом і роботи в організмі певним чином. Саме тому ліки супроводжують списки можливих побічних ефектів та попереджень.

Через наявність в імбирі цілющих властивостей з ним погано поєднуються деякі ліки. Уникнути побічних ефектів допоможе ознайомлення з протипоказаннями. Знати більше добре для своєї безпеки!

Імбір – це природний антикоагулянт, який зменшує тиск крові. Також він регулює рівень цукру в крові. Якщо брати його разом з медичним препаратом, який діє таким же чином, то може бути перебір. А значить, корінь не варто поєднувати з аспірином, бета-блокаторами, антикоагулянтами та інсуліном.

3. Вагітність: імбір і ризик передчасних пологів

Імбир можна вживати на початку вагітності – він допоможе полегшити тошноту та рвоту. Але перший триместр вагітності стає тією точкою неповернення, за якою корінь імбиру має з’являтися рідко і в дуже малих кількостях (якщо з’являтися взагалі).

Адже імбир здатний стимулювати скорочення матки, за яким можуть настати передчасні пологи і навіть викидень. Але имбир може і допомогти, коли рядок ваших пологів пройшов, і ви вже готові зустрітися з маленьким чоловічком.

4. Недостатня маса тіла: імбир прискорює обмін речовин

Корінь імбиру сприяє стимуляції травних процесів. Це робить його ефективним засобом у лікуванні різних хвороб травної системи.

Але якщо у вас недостатня вага, ви намагатиметеся загальмувати травлення і засвоювати чим більше корисних і поживних речовин. У корені міститься багато клітковини, яка просуває їжу органами травлення. Але інші його компоненти здатні посилити метаболізм і призвести наоборот до зниження маси тіла.