Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Коли краще ставати матір’ю на думку лікарів
Жінки хочуть спочатку стати на ноги, пожити «для себе», а вже потім народжувати дитину.
Близько 76% з них вважають, що первістка варто народжувати приблизно у віці 25-34 років, а ще 11% мають намір зробити це після 35 років. І справді, при досягненні сучасної медицини ризики, пов’язані з вагітністю, знижуються. Проте лікарі, і гінекологи, і акушери, стверджують, що вони таки залишаються. І ось які:
Збільшення ризику придбання гінекологічних захворювань
З віком у жінки істотно збільшується ризик розвитку різних гінекологічних хвороб. Найчастіше це гормонозалежні захворювання, такі як міома матки, гіперплазія ендометрію, ендометріоз. Вони не лише знижують можливість зачаття та благополучного виношування плоду, але нерідко призводять до безпліддя. З віком також підвищується ризик виникнення запальних захворювань жіночих органів.
Якщо таке захворювання не було до кінця вилікувано або протікало приховано, то у малому тазі або маткових трубах могли утворитися спайки, які також ведуть до безпліддя або виникнення позаматкової вагітності.
Розвиток ускладнень під час вагітності
У жінок у віці після 30 років, на думку фахівців, набагато вищі ризики виникнення ускладнень під час виношування плоду. Може виникнути фітоплацентарна недостатність, передчасне відділення плаценти або відходження навколоплідних вод, маткові крововиливи, гестоз, кисневе голодування плода.
У віці 40-45 років у жінки різко підвищується ймовірність викидня. Через те, що з віком збільшується кількість яйцеклітин з порушеним ДНК, збільшується і ризик народження дитини з різними хромосомними порушеннями, наприклад, синдромом Дауна (за даними ВООЗ, ймовірність народження дитини з цим синдромом для жінок у віці до 25 років дорівнює 1 до 30 – 1/1000, ще через 5 років вона зростає до 1/350, у 42 роки – до 1/60, а у 49 років – до 1/12).
Оптимальний вік
Більшість фахівців сходяться на думці – не варто відкладати вагітність надовго. Першу дитину рекомендується народжувати у віку від 20 до 30 років, саме на цей період припадає розквіт жіночого організму. Статеві органи повністю сформовані, гормональний баланс стабільний і знаходиться на оптимальному для зачаття та виношування дитини рівні. Тазові кістки в цей час мають хорошу рухливість, а м’язи піхви досить еластичні та пружні для благополучного перебігу пологів. Звичайно, строгих рекомендацій немає, деякі жінки успішно вагітніють і народжують першу дитину і в 35, і в 40 років.
Щодо ранньої вагітності, у віку до 18 років, то гінекологи не рекомендують народжувати у цьому віку. Організм майбутньої мами ще не повністю сформований, у неї нестабільний гормональний фон, існує ризик маткових кровотеч, ускладнених пологів. Не радять народжувати у такому юному віці та психологи, адже дівчинка ще морально не готова стати матір’ю.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!