У холодну, вітряну погоду в багатьох сльозяться очi. Іти вулицею із заплаканим очима – малоприємно, бо час до години співчутливі люди запитують:

“Щось трапилося?” То звідки чи сльози? Це нормальна реакція організму чи, можливо, ознака певної патології?

– Насамперед зауважу, що сльозовидiлення – це нормальна функція ока, його захисна реакція на подразник.

Наприклад, сильний холодний вітер. Волога потрібна рогівці, щоб захиститися від травмування чи переохолодження, – пояснила лікар-офтальмолог вищої категорії.

– Сльозовиділенням реагує рогівка на табачний дим, різкі хімічні випаровування. Але в нормі, якщо сильного подразника немає, очі плакати не винні,

Причин підвищеної сльозотечі може бути чимало.

Наприклад, постійне перенапруження внаслідок роботи за комп’ютером. Якщо ви щодня проводите всім, а то й більше, годин за монітором, то тонка пленка на очному яблуці перестає виконувати свої захисні функції, кров’яні сосуди розширюються, через що очі печуть і сльозяться.

– Чи може таку реакцію провокувати косметика, ліки чи, наприклад, брак певних вітамінів, мікроелементів?

– Так, нерідко небажану реакцію провокують засоби, не призначені для змиття макіяжу з очей, чи навіть крем під очі, якщо він випадково потрапив на слизову. Потрібно бути обережними з такою косметикою. А ще помічено, що очі плачуть, коли в організмі бракує калію. Це елемент, що регулює водно-сольовий баланс у клітинах нашого тіла. До дефіциту калію може призвести, зокрема, неконтрольоване вживання сечогінних препаратів (люди, що мають підвищений тиск, іноді вживають їх дуже часто). Запас калію допоможуть поновити бульба, морква, сельдерей, бобові, соняшникове насіння, сухофрукти тощо.

– Що робити, аби очі не плакали від комп’ютера?

– Особам навіть з нормальним зором, якщо вони постійно працюють за комп’ютером, слід носити спеціальні захисні окуляри. Важливо також періодично крапати на ніч вітамінні краплі, що живлять і увлажнюють рогівку.

Якщо сльозотеча спричинена ослабленням тонусу вік та сльозового мішка, що нерідко спостерігається у людей пенсійного віку, то допоможе просте вправа: чотири-п’ять разів міцно заплющити очі і повторювати це управу двічі-тричі на день.

Головне ж – не ігнорувати проблему, а знайти її причину та допомогти очам. Адже постійна сльозотечія, якщо її не попереджувати, може призвести до стійкого запалення рогівки та, зрештою, до погіршення зору.