Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Комбінована шкіра

Комбінована шкіра

Комбінована шкіра – Змішаний тип шкіри, що поєднує в собі жирну шкіру в Т-зоні і суху або нормальну в області щік. Комбінована шкіра має нерівномірну структуру та неоднорідне забарвлення: на сухих ділянках схильна до лущення та раннього утворення зморшок, а на жирних ділянках – до появи розширених пір, комедонів, запалення, прищів. Догляд за комбінованою шкірою необхідно підходити диференційовано, використовуючи різні набори косметики для жирної та сухої/нормальної шкіри. Окрім щоденного домашнього догляду, комбінована шкіра потребує проведення професійних косметологічних процедур.

Загальні відомості

Комбінована (змішана) шкіра характеризується чергуванням ділянок жирної шкіри (на лобі, носі та підборідді) і сухої чи нормальної шкіри області скронь і щік. Вважається, що комбінована шкіра є найпоширенішим типом шкіри, що зустрічається у 80% підлітків, 40% молодих людей до 25 років та 15% людей зрілого віку. У більшості випадків з роками комбінована шкіра набуває характеристик нормальної. Щоб зрозуміти, який тип шкіри (суха, жирна, нормальна, комбінована), досить провести нескладний тест: через 2-3 години після вмивання необхідно промокнути обличчя паперовою серветкою. Якщо на серветці залишився жирний слід від Т-подібної зони, а в зоні щік серветка залишилася сухою, значить у вас змішаний тип шкіри.

Комбінована шкіра

Причини комбінованої шкіри

Протягом життя стан та тип шкіри змінюються. Зазвичай проблемна шкіра вперше проявляється у період статевого дозрівання. У міру дорослішання людини в більшості випадків шкіра стає сушішою: на ній зменшується або зникає жирний блиск, прищі, проте з’являються ознаки старіння – зморшки, в’ялість, купероз, пігментні плями та ін.

Комбінований тип шкіри найчастіше зумовлений спадковими факторами. У Т-подібній зоні обличчя зосереджено найбільше сальних залоз, активна робота яких супроводжується виділенням надлишків шкірного сала, що утворює жирну плівку. Своєрідним «стимулом» для посилення шкірної секреції є періоди гормональної перебудови організму (статеве дозрівання, вагітність), стреси, незбалансоване харчування з переважанням у раціоні жирної та вуглеводистої їжі, порушення роботи ШКТ, шкідливі звички. Проблеми комбінованої шкіри загострюються при неправильному виборі косметичних засобів, неправильному догляді шкіри обличчя, використанні косметики низької якості.

Характеристика комбінованої шкіри

Комбінованій шкірі притаманні особливості різних типів шкіри. Так, у Т-зоні шкіра має жирний блиск, розширені пори, комедони, ділянки запалення, вугри. Нормальна шкіра в області скронь, щік та шиї характеризується здоровим виглядом, однорідним забарвленням та рівною структурою. У тому випадку, якщо шкіра в цих зонах суха, вона буває схильна до лущення, роздратування, ранньої появи мімічних зморшок навколо очей та біля губ. В цьому випадку крізь витончений епідерміс просвічують поверхневі судинні сплетення – судинні зірочки. Внаслідок чергування на обличчі ділянок з різною активністю сальних залоз та косметичними дефектами відтінок шкіри може бути неоднорідним, структура – ​​нерівномірна.

У літні місяці комбінована шкіра здається жирнішою, ніж зазвичай, а взимку більшою мірою схильна до подразнення та лущення. Рівень рН змішаної шкіри коливається від трьох на сухих ділянках до шести на жирних ділянках. Приблизно до 35 років комбінована шкіра найчастіше наближається до нормального типу.

Особливості догляду за комбінованою шкірою

Різні ділянки комбінованої шкіри повинні мати особливий догляд з урахуванням своїх особливих потреб. У процесі догляду за змішаною шкірою важливо усунути надмірні сальні виділення та одночасно уникнути пересушування шкіри. Власникам комбінованої шкіри не рекомендується зловживати занадто жирною, гострою, смаженою їжею, кофеїном і т. д. Бажано збагатити свій раціон свіжими овочами та фруктами, пити достатньо чистої води. При виборі декоративної косметики для змішаної шкіри слід віддавати перевагу тональному крему на водній основі, рум’янам кремоподібної консистенції, сухій пудрі та тіням.

Для щоденного догляду за різними ділянками шкіри можна використовувати окремі косметичні засоби, призначені для жирної та сухої або нормальної шкіри. Однак це досить клопітно та не завжди зручно. Тому сучасний ринок пропонує спеціальні лінійки косметики, адаптованої до комбінованої шкіри. Щоденний догляд за обличчям повинен включати етапи очищення, тонізування та зволоження.

Для вмивання вранці та ввечері рекомендується використовувати пінки або гелі. Головна вимога до очищаючих засобів для комбінованої шкіри – некомедогенність, тобто в їх складі не повинні бути присутніми такі компоненти, як кокосова, мигдальна або персикова олія, ізостеариновий або олеїновий спирт, бутилстеарат, ланолін та ін. Разом з тим, у формулах засобів для вмивання вітаються екстракти трав та фруктові кислоти. Засіб наноситься в наявності тонким шаром і потім масажними рухами розподіляється по шкірі. Змивати гель, що очищає, потрібно прохолодною водою. Категорично протипоказано вмивання гарячою водою та туалетним милом, оскільки це може спричинити зайву активність сальних залоз на жирних ділянках та надмірну сухість на чутливих. Раз на тиждень слід проводити глибоке очищення комбінованої шкіри за допомогою скрабу. Очищаючі маски та пілінги з фруктовими кислотами можна використовувати тільки на ділянках жирної шкіри.

Після очищення шкіри настає етап тонізації, для чого використовуються спеціальні лосьйони та тоніки для комбінованої шкіри. Вони дозволяють вирівняти структуру шкіри, зменшити пори, відрегулювати активність сальних залоз, нормалізувати рН шкіри. Засіб для тонізації шкіри повинен містити спирту; переважно, щоб до його складу входили протизапальні інгредієнти: бісаболол, пантенол та ін. Для зволоження комбінованої шкіри знаходять застосування гідрогелі та креми нежирної текстури з екстрактами трав, рослинними оліями, керамідами, гіалуроновою кислотою. Гарний вплив на стан комбінованої шкіри мають контрастні компреси з відварів трав. Влітку протягом дня для зволоження шкіри рекомендується використовувати пульверизатор із термальною водою. На ділянки сухої шкіри один-два рази на тиждень необхідно робити поживні маски, а на Т-зону – очищаючі.

У професійному догляді комбінована шкіра потребує 1-2 рази на місяць. Зазвичай першому прийомі дерматокосметолога проводиться апаратна діагностика стану шкіри: визначається ступінь її зволоженості, виконується рН-метрія, себуметрія, дерматоскопія (з метою оцінки стану пір, зморшок, судинних дефектів, пігментних плям). Комплексний догляд за комбінованою шкірою зазвичай включає демакіяж, тонізування, пілінг, масаж обличчя активної сироватці, косметичну маску, крем.

Для очищення комбінованої шкіри широко застосовуються ензимні пілінги, дезінкрустація, кисаж. У рамках програм професійного догляду добре себе зарекомендували атравматичне та комбіноване чищення обличчя, ручне та механічне чищення Т-зони. Для зволоження та живлення комбінованої шкіри корисні ультрафонофорез, біоревіталізація, мезотерапія. Салонний догляд за комбінованою шкірою буде неповним без застосування різних косметичних масок (кремоподібних, рідких, трав’яних, пластифікуючих, глиняних, парафінових та ін.). При правильному самостійному та регулярному салонному догляді ознаки вікових змін на комбінованій шкірі з’являються пізніше ніж на сухій.

Petbeemer, author at blackpool remapping and diagnostics.