Від того, наскільки добре працює імунітет, буде залежати, наскільки організм буде стійким до атак вірусів і бактерій. А міць імунітету безпосередньо залежить від вашого способу життя. Що ж саме вбиває імунітет? Давайте розберемося.

Постійні недосипання

Ви напевно відзначали, що найчастіше застуди і вируси наздоганяють вас саме в період, коли ви не спите свої необхідні 8 годин на день. Це ж підтверджують і дослідження – результати показали, що люди, які висипаються, хворіють на грип набагато рідше. Справа в тому, що недосип провокує стрибок рівня гормону стресу, що саме по собі може спровокувати запалення в організмі.

Малорухливий спосіб життя

Намагайтесь щодня робити вправи, або хоча б приділяти пішій ходьбі близько 30 хвилин на день. Це потримає ваш імунітет, який щохвилини відбиває атаки мікробів та вірусів. Навантаження стимулюють вироблення гормонів радості, прискорюють обмін речовин і розвивають органи дихання, за рахунок його зміцнюються захисні сили організму.

Надлишок цукру

Вживання занадто великої кількості цукру (в їжі чи напитках) перешкоджає роботі імунних клітин. Негативний ефект зберігається близько двох годин після того, як ви, наприклад, випили солодку газовану воду. Замість десертів їжте більше фруктів та овочів. Вони багаті на корисні мікро- та макроелементи, а також містять необхідні для роботи імунітету витамини А, С, Е та інші. Найбільш корисні для захисних функцій організму плоди – ягоди, цитрусові, ківі, яблука, червоний виноград, капуста, чеснок, лук, шпинат, солодка картопля та морква.

Хронічний стрес

Стреси є частиною нашої повсякденної життя. Але якщо вплив стресів затягується на тривалу годину, це робить організм більш уразливим до хвороб, зокрема до застуд, розвитку патологій органів і систем, а також загострення хронічних захворювань. Хронічний стрес піддає організм впливу високого рівня гормону стресу адреналіну та кортизолу, які пригнічують імунну систему. Уникнути стресів не можна, але керувати своїм станом при стрес – цілком. У цьому допоможуть медитації, йога, дихальна гімнастика, спілкування друзями чи психотерапевтом тощо.

Замкнутість

Відкритість і присутність у вашій житті приємного та регулярного спілкування позитивно впливає не лише на настрій, але й імунітет. Дослідження показують, що соціально активні люди мають сильніший імунітет ніж ті, хто веде замкнутий спосіб життя. Зокрема, імунітет товариських пацієнтів формується швидше і міцніше навіть у відповідь на прищеплення від грипу.

Відсутність почуття гумору

Сміх продовжує життя – про це чув кожен. Але це не просто слова. Він насправді стримує рівень гормонів стресу у вашому організмі і підвищує рівень клітин у крові, які й відповідають за боротьбу з інфекцією. Щоб змусити собі посміхатися, подивитись смішні ролики в інтернеті, комедію, подивитись смішні фото тощо. Позитивно на ваш імунітет спричинить навіть саме передчуття наближення веселої події.