Існує безліч сортів баклажанів. Вони можуть мати різну форму, колір, розмір і вес, що їх об’єднує, це м’якоть, яка має подібну щільність, смак і насіння. Проте традиційний баклажан відрізняється фіолетовим забарвленням і порівняно невеликими розмірами. Ця трав’яниста рослина прийшла до нас із тропічних районів Індії, у дикому вигляді її можна зустріти на Середньому сході.

У нашій країні баклажани зараховують до овочів, проте їх правильніше називати ягодами. До вживання в їжу придатні тільки недозрілі плоди, оскільки після повного дозрівання вони втрачають смак і стають грубими. Баклажан дуже затребуваний у кулінарії з нього готують безліч страв і заготовок на зиму, але іноді він може застосовуватися і в медичних цілях.

Чим корисний баклажан

Властивості баклажану. У східних країнах баклажан часто називають овочем довголіття. Його рекомендують вживати людям, що страждають від захворювань серця та судин, а також сахарного діабету. Він сприяє виведенню солей з організму, знімає набряки. А органічні кислоти, присутні у плодах у великій кількості, сприятливо позначаються на роботі кишечника.

Безперечна користь баклажан полягає в їх здатності виводити шкідливий холестерин з організму. Деякі фахівці стверджують, що цей овоч справляється з цим завданням навіть краще за спеціальні ліків. Такий ефект досягається завдяки наявності у плодах великої кількості баластних речовин, таких як клітковина, пектин та інші. Вони майже не перетравлюються і погано всмоктуються кишечником, що дозволяє їм рятувати організм від шкідливих елементів. Саме тому баклажані стануть гарною профілактикою ішемічної хвороби та атеросклерозу.

Властивості баклажана підвищувати гемоглобін і сприяти кровотворенню роблять його незамінним продуктом для людей, які страждають від анемії та малокрів’я. Також вони будуть корисні і для вагітних. Цей овощ стане гарним профілактичним засобом від захворювань нірок і печінки. Він допоможе очистити жовчовивідні шляхи та кишечник. Крім того, плід баклажана часто рекомендують при подагрі, через його здатність виводити молочну кислоту з організму.

Може знадобитися баклажан і бажаючим схуднути. У ньому присутня незначна кількість калорій, вона дає тривале відчуття ситості, благотворно позначається на роботі кишечника і покращує метаболізм.

Сік баклажана має регенеруючу, антибактеріальну та антисептичну дію. Його споживання здатне позбавити від інфекцій, а зовнішнє застосування допоможе у загоєнні відкритих ран та язв. З шкірки цього овочів можна приготувати негайний засіб від гіпертонії. Для цього з плодів знімається шкірка, висушується, а потім перемелюється у кавомолці. Для зниження тиску, отриманого порошку, приймається по чайній ложці до їжі.

Шкода від баклажанів

Чим може зашкодити баклажан

Шкоди можуть нанести лише перестиглі плоди баклажану. У них міститься багато соланіну – отруйної речовини, здатної призвести до відруєння. Звичайно, соланін міститься і в недозрілих баклажанах, однак у набагато менших кількостях, не небезпечних для здоров’я. До речі, саме вмістом у овочах даного речовини і пояснюється їх гіркуватий смак. Перестиглий плід від молодого відрізняється великою кількістю насіння в м’якоті, млявою темною плодоніжкою, зморшкуватою або вкритою плямами шкіркою.

Надто захоплюватися баклажанами не рекомендується людям, що страждають від захворювань ШКТ.