Корисні властивості герані та застосування в народній медицині
Свого часу вченими були проведені чисельні експерименти з цією красивою рослиною, в ході яких з’ясувалося, що герань володіє цілим рядом позитивних цілющих властивостей. Зокрема, експеримент із нанесенням на листя рослини бактерій стафілококу показавши, що воно практично на третину знищило хвороботворні бактерії всього за три години. Наступні досліди із застосуванням пластинок з мікробами, розташованих на відстані 5 мм від рослини, також зафіксували загибель мікробів навіть попри те, що вони перебували у сприятливій живильній середовищі.
У процесі подібних експериментів вчені з’ясували, що герань виділяє бактерицидні речовини, які знищують хвороботворні мікроби.
Лікувальні властивості герані
В основному бактерицидні речовини містяться у листках та корінні рослини. Крім цього, є тут і цілий набір інших хімічних речовин, таких як камедь, пектин, дубильні речовини, галова кислота, а також цукор та крахмаль.
Виготовлені на основі герані препарати володіють цілим рядом цілющих властивостей, це і перешкода виділенню рідини з організму, і перешкода всмоктуванню заліза та інших мінералів. Подібні препарати володіють стягувальним ефектом, а також посилюють згортання крові. Вони чудово справляються з різними кровотечами, починаючи від кровотеч з носа і закінчуючи шлунковими. Ще нещодавно герань активно використовувалася при лікуванні ракових захворювань, а також при переломах.
Герань використовується при виготовленні ліків проти безсоння, гіпертонії, хвороб серця та нервної системи. Її можна вживати при гастриті та печії. Герань має антисептичну та протизапальну властивість. Листям герані можна лікувати отити, вона зменшити больовий синдром і зніме запалення. Активно цю рослину застосовують для виготовлення компрессів та різних настоїв.
Настій герані
Для приготування простого настою з герані слід зрізати 20 г кімнатної рослини, помістити в склянку, залити кип’ятком і дати настоятися протягом 8 годин.
Компресс з герані при отиті
Для приготування компрессу вам потрібно взяти листя герані в кількості 8-12 штук і розтерти в кашку. Потім додати туди 3 ложки муки, це може бути вівсяне, житнє або гречане муку. Якщо муки під рукою немає, можна використати таку саму кількість розпареного хліба. Наступним кроком буде додавання до суміші камфорного спирту в кількості 1-2 ст. ложки. Все ретельно перемішується до утворення тесту, яке обережно розкочується і прикладається в районі вуха.
Від болю можна використовувати і сік, який слід закапати у вухо, достатньо буквально 1-2 крапель. Після чого вухо закривається ваткою, а зверху накладається пов’язка. Закапують сік герані зазвичай перед сном. Буквально чотири процедури буває достатньо для спасіння від недуги.
Корисна ефірна олія герані
За словами деяких фахівців, олія герані здатна впоратися з безліччю хвороб. Вона не тільки покращить психоемоційний стан людини, усуне депресію і допоможе при нервному виснаженні, але і підвищить розумову та фізичну активність, вилікує запалення горла, головний та зубний біль, а також допоможе при опіках і навіть целюліті.
Дуже сприятливо олія герані впливає на чутливу шкіру, усуваючи лущення та роздратування. Олія має протизапальну властивість, а також протинабрякову. Її застосування надає заспокійливий ефект. Олія має бактерицидну та антисептичну дію.
Протипоказання
Є у цієї дивно корисної рослини і протипоказання. Зокрема, герань не рекомендують приймати всередину літнім людям, вагітним жінкам чи дітям, але можна застосовувати зовні. Категорично протипоказана герань людям, що страждають запорами, виразкою шлунка, а також з тромбофлебітом.
Якщо у людини є якісь хронічні захворювання, то перед тим як застосовувати препарати з геранню, слід проконсультуватися з лікарем.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!