Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Користь і шкода цикорію
Розчинний цикорій частенько можна зустріти у кухонній шафці прихильників здорового харчування.
Цілющі властивості цикорію обумовлені корисними речовинами у його складі. Джерелом витаминів, дубильних речовин і клітковини є корінь рослини батьківщини айстрових. Існує також салатний цикорій, його відрізняють більш м’ясисті корені та стебла.
Розчинний концентрат одержують за допомогою екстракції – спочатку з обжареного сухого кореня варять міцний “настій”, а потім висушують його у спеціальних печах-субліматорах, одержуючи порошок, який ми купуємо в аптеках чи звичайних магазинах.
Основний корисний компонент цикорію – інулін. Це речовина є видом клітковини, особливо корисним для кишкової мікрофлори. Горезвісні біфідобактерії, що населяють шлунково-кишковий тракт людини, харчуються виключно клітковиною.
Якщо ваше звичайне харчування складається з напівфабрикатів, концентрованих продуктів і покупних борошняних виробів із білого борошна, чашка-друга напою з цикорію, кажуть диетологи, допоможе запобігти дисбактеріозу та запори.
Варто включити у свій раціон цикорій, якщо ви збираєтесь посидіти пару тижнів на овочевій чи фруктовій дієті. Таким чином мікрофлора отримає харчування і звикне до “гарної життя”, тому здуття живота і діарея будуть менше турбувати вас під час екстреного схуднення.
Крім інуліну цикорій примітний тим, що здатний імітувати смак кави. Обжарений корінь гіркуватий і терпкий, тому настій з нього може замінити улюблений напій.
Якщо ви дізналися про вагітність, лікарі настійно рекомендують розглянути заміну розчинного кофе на цикорій. Це зменшить ризик виникнення гестозу, печії, тяжкості в шлунку, а також запорів. Рекомендують медики включати цикорій і до дієти людей, хворих на гіпертонію.
Особливо корисний напій при цукровому діабеті іншого типу та ожирінні – інулін здатний знижувати глікемічний індекс продуктів, а отже, полегшити стан таких хворих, зменшити тягу до сладкого. У цьому випадку рекомендується по 150 мл напою за 20 хвилин до прийому їжі.
Вітамінно-мінеральний комплекс цикорію включає в себе витамини А, Е, В1, В2, В3, С, РР, крім того екстракт кореня багатий на кальцій, калій і магній. Відповідно, чашка напою з цикорію буде корисна всім тим, хто прагне підтримати не тільки здоров’я, але і красу – більша частина цих речовин відповідає за тонус шкіри та швидкість відновлення колагенових волокон.
Також цикорій успішно застосовується для схуднення.
Протипоказання до застосування
Обговорюючи користь і шкоду розчинного цикорію, не можна не згадати і про протипоказання, які він має.
Протипоказання до вживання цикорію досить небагато. Не слід поєднувати його прийом з препаратами, антибіотиками, він може порушити засвоєння ліків.
Не буде цикорій корисний тим, хто має проблеми з венами – варикозне розширення вен, а також геморой можуть лише посилитися, якщо ви зловживаєте цим напоєм.
Цикорій багатий на витамин С, а багато людей мають алергію на аскорбінову кислоту. Тому якщо ви не можете їсти більшість цитрусових, а смородина викликає у вас висип, перш ніж купувати розчинний цикорій для здорового харчування, проконсультуйтеся з лікарем.
Не варто вживати напій і при спазмах дихальної системи, бронхіальної астмі, наприклад.
Втім, купуючи цикорій, потрібно бути обережними. Багато сортів збагачуються потрібними витаминами штучним шляхом.
Друга претензія до напою – кількість і якість інуліну, що міститься в ньому. Відомо, що тільки зрілі коріння рослини містять до 75% цього речовини, а в наших умовах деякі виробники додають замість інуліну дешевшого яблукового пектину, щоб здобути користь.
Тому, щоб напій приніс вам тільки користь, купуйте порошок, маркований як натуральний екстракт цикорію, і намагайтеся уникати штучно збагачених, підфарбованих та підсолоджених версій продукту, радять фахівці.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!