Природний антибіотик

Щоденне вживання цієї гігантської ягоди допомагає зменшувати запальні процеси в організмі, тому особливо корисно при таких захворюваннях:

Вчені давно довели, що кавунова дієта здатна зменшувати каміння у почках.

Сладке спасіння струнких панночок

Яскраво-червона цукриста м’якоть арбуза багата клітковиною та водою. На 100 г кавуна припадає близько

  • 90% води;
  • 7% вуглеводів;
  • і лише 46 калорій.

Саме тому вживання кавуна також рекомендують при схудненні. Існують навіть спеціальні кавунові експрес-дієти, розраховані на 2-3 дні. Вони очищають організм від токсинів та допомагають активізувати обмінні процеси.

Вітамінна бомба

Вода у кавуні містить безліч розчинених поживних речовин, ферментів, корисних для травлення. Він містить велику кількість калію, необхідного для нормального функціонування м’язів і який допомагає знизити кров’яний тиск. Кавун багатий на витамини С і А, провітамін В6, завдяки чому допомагає зберегти хороший зір, зміцнити імунітет, благотворно впливає на роботу мозку.

Джерело антиоксидантів

Він містить важливі амінокислоти – цитрулін і аргінін. Завдяки цьому вживання кавуну покращує процеси кровообігу і допомагає запобігти сердечним хворобам. Ці амінокислоти також покращують здатність організму переробляти інсулін. Кавун у високій концентрації містить лікопен – потужний природний антиоксидант, що запобігає, зокрема, сердечним хворобам і раку. Живильні речовини, що містяться в кавуні, здатні боротися зі вільними радикалами – головною причиною старіння організму та багатьох небезпечних захворювань.

Що зробити з арбузом

Його плоди можуть вживатися свіжими, як десерт, а також додаватися до салатів у поєднанні з іншими фруктами. Кавуні також консервують на зиму, закочуючи в банки. Користь кавуна полягає не тільки у солодкій м’якоті, його насіння також дуже корисне та питне. Воно багате магнієм, містить велику кількість білка та жиру. Насіння кавуна додають у салати, а також сушать, перетирають на порошок і додають у різні страви в якості корисної натуральної добавки.

Кавунова підступність

Любителів кавуну можуть підстерігати деякі опасности:

  • пестициди;
  • нітрати;
  • солі важких металів;
  • мікробі.

Шкідливі речовини присутні у будь-якому кавуні. Головне, щоб їх кількість була в межах норми – 60 мг/кг. В основному вони сконцентровані у кірці та зеленій м’якоті. Тому краще використовувати тільки ту частину, яка розташована ближче до серцевини. Найбільше нітратів буває у ранніх плодах. Саме тому краще не поспішати відкривати арбузовий сезон раніше, ніж у середині липня. Хоча їх зміст залежить і від багатьох інших факторів, таких як полив, догляд, умови і місце зростання. Чим довше зберігається арбуз, тим більше у ньому нітратів. Щоб зменшити ризик, пов’язаний із вживанням кавунів, не купуйте їх на відкритих вуличних лотках, особливо біля трас. Справа в тому, що арбуз легко здатний вбирати в себе повітря вихлопні гази і різноманітні токсини.