Йдучи до косметолога, потрібно усвідомлювати, що це може спричинити негативні наслідки.

На жаль, багато клієнтів косметологів після омолоджуючих процедур стикається з неприємними побічними ефектами у вигляді підшкірних грудок, які важко піддаються лікуванню, а також уражень, які довго не гояться і залишають рубці на шкірі. Дослідження, проведене вченими з Університету Копенгагена показало, що, незважаючи на дотримання правил гігієни, небажаний побічний ефект зумовлений бактеріальною інфекцією.

Мова йде про так звані уколи краси. Ін’єкції наповнювачів раніше застосовували виключно для лікування травм, наприклад, якщо людина була знівечена внаслідок ДТП. Проте, желеподібні речовини все частіше використовують у косметичних процедурах збільшення губ або усунення морщин. Лікування з наповнювачами сьогодні вже вважається дуже поширеним явищем. Побічні ефекти у вигляді прищів, наполегливих, грудок або уражень стають дедалі серйознішою проблемою.

Раніше більшість експертів вважає, що побічні ефекти філлерів були викликані аутоімунною або алергічною реакцією на введений гель. Дослідження тепер показали, що ураження на шкірі виникають в основному внаслідок проникнення бактерій, які потрапляли туди у ході з косметичної процедури. Більше того, ми показали, що самі наповнювачі стають інкубаторами для інфекції: іноді потрібно лише десять бактерій для формування потворної поразки на обличчі», – розповіли мікробіологи з університету Копенгагена.

За даними Американського товариства естетичної пластичної хірургії (ASAPS), омолодження наповнювачами на основі гіалуронової кислоти є другою за популярністю нехірургічною косметичною процедурою в США.

І зростання числа процедур неминуче зробити побічні ефекти очевиднішим. На щастя, багато виробників наповнювачів інформують споживачів про ризик інфекцій і визнають, що гель може виступати в якості бактериального інкубатора.