Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Купероз

Купероз

Купероз – захворювання, спричинене порушенням мікроциркуляції крові, яке настає внаслідок розширення та ламкості дрібних судин чутливої ​​шкіри. Якщо шкіра сприйнятлива до впливів зовнішніх чинників, вона реагує ними почервонінням чи запаленням. Власники чутливої ​​шкіри, що є передумовою куперозу, часто відчувають свербіж, печіння, поколювання шкіри при найнезначніших перепадах температури повітря, вмиванні або дотиках. Реакція шкіри у вигляді однорідних почервонінь проявляється найчастіше на лобі, підборідді, носі та щоках. Подальший розвиток куперозу призводить до постійної почервоніння, викликаної розширенням та ламкістю кровоносних судин.

Загальні відомості

Купероз – захворювання, спричинене порушенням мікроциркуляції крові, яке настає внаслідок розширення та ламкості дрібних судин чутливої ​​шкіри. Якщо шкіра сприйнятлива до впливів зовнішніх чинників, вона реагує ними почервонінням чи запаленням. Власники чутливої ​​шкіри, що є передумовою куперозу, часто відчувають свербіж, печіння, поколювання шкіри при найнезначніших перепадах температури повітря, вмиванні або дотиках.

Реакція шкіри у вигляді однорідних почервонінь проявляється найчастіше на лобі, підборідді, носі та щоках. Подальший розвиток куперозу призводить до постійної почервоніння, викликаної розширенням та ламкістю кровоносних судин. Телеангіектазія (розширення дрібних судин) стає настільки явною, що помітна для оточуючих. Проблема куперозу зазвичай знайома більше жінкам, ніж чоловікам. Смуглянкам купероз загрожує значно меншою мірою, ніж володаркам світлої шкіри.

Причини появи куперозу

Купероз, як і будь-яке захворювання, може бути пов’язаний з генетичною схильністю. Щоб знизити ризик виникнення цього захворювання, слід уникати впливу несприятливих факторів, що порушують капілярний кровотік та викликають венозний застій крові.

  • Перепади температур. Негативно впливає стан чутливої ​​шкіри, схильної до куперозу, різке коливання температур. Слід запобігати надміру гарячому або холодному впливу.
  • Гостра та гаряча їжа – союзниця купероза, тому краще її уникати.
  • Куріння – Злісний ворог здоров’я. Ця згубна звичка негативно впливає на роботу кровоносної системи. Краще не дозволяти собі подібної шкідливої ​​пристрасті.
  • Алкоголь. Судинорозширювальна дія алкогольних напоїв, особливо червоного виноградного або з чорноплідної горобини вина, не забариться на стан шкіри.
  • Ультрафіолетові промені викликають крихкість судин, що негативно впливають на обмінні процеси в організмі. Остерігайтеся тривалого перебування на відкритому сонці.
  • Не зловживайте кава, гіркий або гарячий шоколад. А ще краще, слід виключити ці продукти з раціону, т.к. вони мають сильний стимулюючий ефект на кровообіг.
  • Стресові ситуації провокують виникнення куперозу. Емоційні переживання супроводжуються підвищенням тиску, внаслідок чого порушується нормальна робота судин, стінки капілярів руйнуються.

Якщо ви вже зіткнулися з проблемою куперозу, не варто зневірятися. Існують ефективні методи лікування цього захворювання. Познайомимося спочатку, чим може бути небезпечний купероз.

Чим небезпечний купероз

Якщо ознаки куперозу вже стали вашою проблемою у вигляді небажаного надмірного рум’янцю, сухості шкіри та помітних судин на обличчі, необхідно терміново застосовувати медичні заходи. Нагадаємо, що купероз – це хвороба і її необхідно лікувати. Немає нічого важливішого для будь-якої жінки, як збереження краси та продовження молодості шкіри. Купероз, з розвитком, призводить до старіння шкіри, адже вона не отримує необхідної кількості поживних речовин та кисню через проблеми кровообігу. Шкіра втрачає здоровий природний колір, стає блідою, набуває сірого відтінку.

Самостійний догляд за шкірою, схильною до куперозу

Навіть професійна допомога кваліфікованих косметологів може бути зведена нанівець, якщо ви не навчитеся правильному догляду за шкірою, схильною до куперозу. Ось кілька порад, як це потрібно робити.

Очищення. Для шкіри, що страждає від куперозу, актуальною є зневоднення покривів та тканин. У разі використання для вмивання мила або мильної пінки відбувається руйнування ліпідної (спеціальні жирові молекули) захисної плівки, яка оберігає шкіру від випаровування молекул води. І так чутлива шкіра швидко реагує на втрату вологи. Уникнути подібної реакції можна, використовуючи лише спеціальні м’які засоби для чищення. Використовувати занадто гарячу або холодну воду не слід ні в якому разі. Тільки тепла вода для вмивання та зняття декоративної косметики. А ще краще для очищення сухої шкіри користуватися косметичними вершками або молочком для зняття макіяжу. Вони містять рослинні олії, тому благотворно впливають на шкіру, живлять та зволожують її.

Зволоження та харчування. При куперозі особливе значення має достатнє та своєчасне зволоження та харчування шкіри. Для цього якнайкраще підходять креми з вмістом плівкоутворювальних (фільмогенних) речовин. Добре живлять і зволожують шкіру засоби із включенням лінолевої кислоти, вітамінів групи С, К, Е, які борються також із крихкістю стінок кровоносних судин. У літній період необхідно використовувати для захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання спеціальні денні креми, а на ніч можна обробити шкіру заспокійливою сироваткою.

Тонізація. Кошти, що містять спирт, слід повністю виключити з догляду за шкірою, схильною до куперозу. Вони викликають сухість та подразнення шкіри. Існують тоніки, до складу яких входять компоненти, що мають дію, спрямовану на боротьбу з куперозом. До таких компонентів відносяться уссурійський хміль, каштан, кипарис, ялиця або сосна, ялівець, вітаміни К, С та рутин.

Пілінги та скраби. Абсолютно неприпустимо використання у догляді за шкірою, що страждає на купероз, твердих абразивних засобів. Перевагу слід віддати м’яким відлущувальним засобам, маскам із білої глини, дуже м’яким пілінгам. Проводити процедуру потрібно дбайливо, намагаючись не травмувати чутливу шкіру. Губки, щіточки та пензлики для нанесення та видалення маски не підійдуть. Тільки акуратні маніпуляції за допомогою подушечок пальців чи спонжу. Тривалість перебування кошти на обличчі має становити 1-2 хвилини.

Салонний догляд за шкірою, схильною до куперозу

Схильна до куперозу шкіра, за структурою дуже тонка і чутлива, схильна до запальних процесів. Вона вимагає до себе підвищеної уваги та дбайливого догляду не тільки в домашніх умовах, а й у салонах краси. Проведені при куперозі процедури спрямовані на профілактику появи почервоніння, подразнення та сухості шкіри.

Глибоке очищення шкіри, схильної до куперозу, в салоні.

При куперозі шкіра як ніколи потребує глибокого очищення. Але процедура очищення шкіри повинна бути дуже делікатною та щадною, і правильно провести її можна лише в умовах спеціалізованого салону краси. Категорично протипоказано під час куперозу проведення процедур вапоризації (своєрідні апаратні парові ванни), а також пілінги, що проводяться механічними та хімічними способами. Виняток становить ензимний пілінг з використанням ферментів (біологічно активних речовин, ензимів). Він впливає на шкіру дуже м’яко, розпушуючи її та забезпечуючи проникнення лікувальних препаратів у глибші шари. Для усунення запалення в умовах косметичного салону може бути використане апаратне зрошення парами рослинних екстрактів – шавлії або лаванди.

Процедури, спрямовані на харчування шкіри, проводять після її попереднього очищення. На шкіру обличчя (за винятком області навколо очей) наносять висококонцентровані засоби, що містять активні компоненти: вітаміни (наприклад, жиророзчинний вітамін К), що зволожують шкіру олії з виноградних кісточок або екстракту мальви, комплекси полівітамінів (вітаміни Е, А, К).

Маски для шкіри, схильної до куперозу.

Якщо купероз ускладнений судинною розацеа (поєднання судинного ураження шкіри та рожевих вугрів), то така шкіра, як правило, буває тонкою та атрофічною, схильною до ранньої появи дрібних мімічних зморшок. У комплексний догляд за нею повинні входити маски, що зміцнюють, і листи з колагеном.

Лікування куперозу у косметолога

Більшість препаратів і процедур, вкладених у зміцнення судин і підвищення їх тонусу, надає симптоматичний ефект, т. е. зменшує видимі прояви куперозу, але з усуває його. При значних проявах куперозу заходи щодо його лікування мають бути спрямовані на викорінення причин виникнення захворювання. В основі сучасних методів лікування куперозу лежить така дія на розширений капіляр, що призводить до його повного руйнування та видалення. При цьому кровообіг у судинному руслі не порушується, тому що в кровотік включаються резервні капіляри.

У сучасній косметології при куперозі використовуються такі методи судинної корекції:

  • Електрокоагуляція. Спрямована на руйнування розширеної посудини електричним імпульсом, що пропускається через тонку голку. Технічно процедура досить проста, але має свої мінуси. Якщо площа ураженої куперозом ділянки шкіри велика, то маніпуляція буде дуже тривалою за часом і залишить від голки численні сліди почервоніння. Варіантом електрокоагуляції є діатермокоагуляція за допомогою електрода. Процедура проводиться раз на тиждень у кілька етапів, оскільки в першу чергу видаляються найбільші змінені судини, а потім дрібні телеангіектазії. Іноді після неї залишаються мікрорубці та пігментні плями.
  • Фото- та лазеротерапія. Різні види лікування куперозу за допомогою лазерної (імпульсної та довгоімпульсної на барвниках, безперервної дії) терапії та фототерапії підбираються з урахуванням типу та виразності куперозу. До переваг лазера слід віднести можливість лікування сильного ступеня вираженості куперозу, тоді як при незначних ураженнях доцільність його застосування не виправдана – у цьому випадку краще вдатися до озонотерапії. Ускладненнями фото- та лазеротерапії є точкові дефекти та пігментні плями, або часткове або повне знебарвлення шкіри в зонах впливу. Уникнути цього можна у тому випадку, якщо відповідально підійти до вибору клініки та косметолога. Перш ніж призначити процедури, грамотний лікар проведе тест на чутливість шкіри та визначення її фототипу.
  • Озонотерапія. Суть методу зводиться до введення через мікроголку у просвіт судини киснево-озонової суміші. За рахунок максимального насичення клітин шкіри киснем, посилюється їхня енергетика та функціонування, що призводить до зникнення деформації стінок судин. Метод дуже ефективний і безпечний, не залишає рубцевих змін та пігментації, на відміну від електрокоагуляції, лазера або склерозуючої терапії. При куперозі, ускладненому розацеа, перш ніж проводити озонотерапію, слід позбавитися вугрів.
  • Радіохвильова коагуляція судин. Виконується за допомогою приладу, що генерує високочастотний струм (Фотек, Сургітрон). Перевагами методу є миттєвий ефект, відсутність ризику опіків шкіри, мала кількість сеансів (від 1 до 3 з перервою 1 місяць).

Навіть після проведення будь-якого салонного методу лікування куперозу, отримані результати слід постійно підкріплювати правильним доглядом за шкірою в домашніх умовах. Регулярний прийом аскорбінової кислоти (вітамін С) або аскорутину (вітаміни С та Р) допоможе закріпити отриманий результат та подбати про профілактику рецидивів куперозу.

Innovative pi network lösungen. The bathroom/wash room area.