Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Куріння послаблює зв’язки між мережами мозку
Американські вчені дійшли висновку, що нікотин послаблює зв’язки між основними мережами мозку. Саме з цієї причини людям так складно кинути палити: «зіпсований» нікотином мозок не здатний зміцнити рішучість; натомість він розсіюється на сторонні завдання. Наукову роботу провели вчені з Пенсільванського університету та Національного антинаркотичного інституту. Експерти відзначають, що ще 50 років тому у США курив практично кожен інший дорослий мешканець (42%). До теперішньої години це число знизилося до 19%, проте подальше падіння показника зупинилося.
При цьому багато курців не приховують, що хотіли б позбутися шкідливої звички, але не можуть. Дослідники вкотре спробували знайти причину цього. Для експерименту було запрошено 37 добровольців у віку від 19 до 61 року, кожний з яких за добу викурював не менше 10 сигарет.
За допомогою апарату МРТ мозкова активність учасників експерименту спочатку досліджувалася безпосередньо після того, як ті викурювали цигарку, а потім тест був повторений через добу після повного утримання від нікотину. В останньому випадку зв’язок між основними нейронними мережами мозку були значно слабшими, і для вирішення навіть найпростіших завдань людям потрібно більше розумових сил.
Це, однак, не означає, що куріння стимулює мозкову діяльність: навпаки: вчені вважають, що за відсутності нікотину звикнутий до нього мозок «втрачається» і витрачає сили на боротьбу з поганим настроєм та іншими супутніми факторами. Дослідження будуть продовжені; його результати можуть допомогти медикам знайти дійсно ефективний засіб боротьби з нікотиновою залежністю.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!