Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Ластовиння

Ластовиння

Ластовиння (ефеліди) – дрібні, множинні, жовтувато-коричневого кольору пігментні плями округлої форми, що локалізуються переважно на відкритих ділянках тіла (особі, плечах, руках, спині, грудній клітці). Перші висипання ластовиння зазвичай з’являються в 5-6-річному віці, досягаючи максимуму в період статевого дозрівання, причиною їх виникнення є спадковий фактор. Кількість ластовиння багаторазово збільшується у весняно-літній період під впливом сонячних променів. Взимку їхні прояви менш помітні. Прояв ластовиння більш виражений у людей зі світлим або рудим волоссям, з віком їх кількість зменшується. Помірна кількість ластовиння надає особі певного шарму і чарівності.

Загальні відомості

Ластовиння (ефеліди) – дрібні, множинні, жовтувато-коричневого кольору пігментні плями округлої форми, що локалізуються переважно на відкритих ділянках тіла (особі, плечах, руках, спині, грудній клітці). Перші висипання ластовиння зазвичай з’являються в 5-6-річному віці, досягаючи максимуму в період статевого дозрівання, причиною їх виникнення є спадковий фактор. Кількість ластовиння багаторазово збільшується у весняно-літній період під впливом сонячних променів. Взимку їхні прояви менш помітні. Прояв ластовиння більш виражений у людей зі світлим або рудим волоссям, з віком їх кількість зменшується. Помірна кількість ластовиння надає особі певного шарму і чарівності.

Причина виникнення ластовиння

У появі ластовиння вирішальну роль грає спадковий фактор, пов’язаний зі зміною структури клітин-меланоцитів, що синтезують пігмент меланін: меланоцити починають виробляти меланін набагато інтенсивніше. Крім того, нерівномірний їх розподіл у шкірі під дією ультрафіолетових променів призводить не до рівного засмаги, а до появи ластовиння. У світловолосих і рудоволосих людей з блакитними очима, шкіра яких містить недостатню кількість меланіну, ластовиння особливо численні. Ластовиння – свого роду захисна реакція шкіри на ультрафіолетове випромінювання, що рятує від сонячних опіків та злоякісного переродження клітин шкіри.

Крім спадковості, на виникнення ластовиння впливають гормональний дисбаланс, стреси, захворювання печінки та жовчного міхура, гіповітамінози, часті пілінги. Тому в ряді випадків слід говорити не про лікування ластовиння, а про профілактику їх виникнення.

Профілактика появи ластовиння

Щоб запобігти висипу ластовиння з настанням весни слід включати в раціон харчування продукти, багаті на аскорбінову та нікотинову кислоту (вітамін С і PP), брак яких призводить до посилення пігментації шкіри. Вітамін С ми отримуємо з багатьма фруктами та овочами, а нікотинова кислота міститься в м’ясі курки, яловичини, печінки, гречаної крупи.

Звикання шкіри ультрафіолету має бути поступовим, нерізким, щоб вироблення пігменту було більш рівномірним. У сонячну погоду потрібно носити капелюх із полями або сонцезахисну парасольку. Не слід з’являтися на сонці з 11 до 15 годин під час найвищої сонячної активності.

Виходячи на вулицю, починаючи з березня місяця і до осені, на шкіру необхідно наносити сонцезахисний крем з SPF від 15 до 30. негативний вплив на шкіру ультрафіолету. Припудрювання шкіри пудрою, що містить хінін або салол, також має захисну властивість. Після попереднього очищення шкіри на ніч можна нанести на проблемні ділянки крем, що відбілює.

Народні засоби з видалення ластовиння

Існує безліч народних методів боротьби з ластовинням, заснованих на використанні рослинних засобів з відбілюючим ефектом. Ластовиння можна відбілити, протираючи шкіру лимонним соком, розведеним у воді (кілька лимонних часточок на склянку прохолодної води) або соком петрушки (2 чайні ложки дрібно порубаної зелені петрушки на 1 склянку окропу). Хороший ефект дає протирання шкіри соком свіжого огірка, грейпфрута чи чорної смородини. Речовини, що містяться в них, проникаючи в шкіру, окислюють пігмент і роблять шкіру світлішою. М’якою, що не подразнює шкіру відбілюючою дією, мають кисломолочні продукти (кисле молоко, кумис, кефір, кисле молоко). Ефективний для видалення ластовиння спиртовий огірковий лосьйон. Насіння огірка 2 тижні настоюють на 40-градусному етиловому спирті або горілці, потім проціджують і розводять водою у співвідношенні 1:10. Щоденне протирання шкіри огірковим лосьйоном або 5-10-хвилинні маски значною мірою висвітлюють пігментацію. Освітлювальну дію на шкіру чинить і настій квіток кульбаби. Жменю квіток заливають склянкою окропу, остуджують і проціджують. Цей настій наносять на місця скупчення ластовиння. Дієвим засобом позбавлення від ластовиння є маска із суміші хрону та кислого молока (на чверть склянки молока – 1 столова ложка вівсяного борошна та половина чайної ложки натертого хрону). Маска тонким шаром наноситься на пігментовані ділянки шкіри на 15-20 хвилин.

Відбілюючі лосьйони та маски слід наносити на шкіру ввечері, щоб після застосування не з’являтися на сонці. Фітокомпоненти входять і до складу готових косметичних кремів і лосьйонів, що відбілюють, що включають також комплекс вітамінів і пом’якшувальну основу. Тривалість лікування становить від 2 до 4-х тижнів. Креми наносять на попередньо очищену шкіру легкими рухами, ранком залишки крему видаляються косметичною серветкою або умиванням з милом.

Видалення ластовиння у косметолога

Нерівномірне скупчення барвника пігменту меланіну в епідермісі проявляється на шкірі у вигляді ластовиння. Тому видалення ластовиння можливе лише разом з видаленням поверхневого шару шкіри. З цією метою в естетичній косметології застосовують хімічні методи видалення ластовиння – пілінги з комплексом кислот, що забезпечують відбілювання шкіри. Видалення ластовиння можливе також методом апаратного пілінгу – шліфування шкіри александритовим та ербієвим лазером. Відлущуючий і депігментуючий ефект мають спеціальні лікарські склади місцевої дії («примочки»). Так, наприклад, суміш саліцилового спирту з білою ртутною маззю, бодягою та 20% розчином фенолу викликає злущування верхнього шару епідермісу відбілювання пігментних плям. Ртутні препарати використовують не більше тижня і строго за призначенням лікаря, так як вони мають ряд протипоказання до застосування.

До методу діатермокоагуляції можна вдатися для видалення старечих ластовиння.

У ряді випадків видалення ластовиння проводять методом кварцювання шкіри, викликаючи її лущення. Зазвичай достатньо 10 сеансів, що проводяться через день. Цей метод хороший для людей, змушених проводити багато часу на свіжому повітрі, на сонці. Ластовиння зникають, а разом з тим, зменшується і чутливість шкіри до ультрафіолету. Опромінення шкіри кварцом проводять під контролем фахівця.

Більшість процедур з відбілювання та відлущування ластовиння призводить до раннього утворення зморшок, сухості та передчасного старіння шкіри. Тому гарненько подивіться на себе в дзеркало і подумайте, може все-таки варто прийняти себе такою, якою вас створила природа: пустотливою, милою, із задерикувато розсипаними ластовинням? Якщо ви все ж таки вирішили боротися з ластовинням, то почніть з природних засобів, що щадять. А ще краще – не чекати, коли сонце «прикрасить» вас ластовинням і вжити профілактичних заходів заздалегідь, поки сонячні промені не такі активні.

Прогноз видалення ластовиння

Лише частина людей постійно «носить» на собі ластовиння, для більшості ж – це сезонне явище, що проходить у холодну пору року. Поява ластовиння набагато легше попередити, ніж лікувати. І, незважаючи на великий вибір методів боротьби з ластовинням, пропонованих народною та сучасною медициною, точка у вирішенні цієї проблеми ще не поставлена. Лише грамотна та кваліфікована допомога фахівців дозволить вам мінімізувати прояв ластовиння або навіть повністю звільнитися від них.

НАБОРЫ ПОД ЛЮБОЙ БЮДЖЕТ | КАКОЙ КАЛЬЯН КУПИТЬ В 2024 ГОДУ.