Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лікар розповів, що слід робити після перелому, аби потім не доймали болю при зміні погоди
Медики з травмопунктів зараз констатують різке збільшення кількості потерпілих внаслідок падінь, передає sutura.org.ua
А після лікування постає питання: що робити, аби швидко відновити свої сили та працездатність?
Про це розповів Роман Стець, лікар-хірург вищої категорії.
– Наскільки складними бувають наслідки від невдалих падінь?
– Подумайте самі, у нашому скелеті налічується більше 200 кісток, які утворюють хребтовий столб, грудну клітину, череп, верхні кінцівки з плечовим поясом та нижні кінцівки з тазостегновим поясом. Опорно-рухова система є дуже складною, тому будь-які травми впливають на загальний стан хворого та його працездатність.
Треба сказати, що згідно статистики, травми займають третє місце серед усіх інших захворювань, від яких найчастіше зазнає населення. У залежності від складності, травми поділяються на одиночні (якщо є перелом однієї кістки), множинні та комбіновані. А тривалість лікування залежить від складності перелому, і може тривати від одного до шести місяців.
Для того, щоб швидше відновити функції травмованого органу, потрібно впроваджувати в режим хворого вправи з лікувальної фізкультури, масаж, фізіотерапевтичні процедури, сеанси психотерапії.
Якщо людина отримала легку травму (без зміщення кістки), за допомогою правильного лікування повністю відновлюються функції кінцівок. Коли ж мова йде про перелом зі зміщенням, можливо травма буде даватися в знаки протягом всієї життя.
– А яким має бути період реабілітації після зняття гіпсу?
– Тривалість реабілітаційного періоду після зняття гіпсу на пряму залежить від тривалості мобілізації травмованого ділянки тіла. Якщо гіпс не знімали протягом, скажімо, 4-5 місяців, щонайменше стільки ж години знадобитися, щоб відновилися функції організму.
В цей період обов’язково слід проходити сеанси масажу (в залежності від складності травми – від 10 до 40 сеансів). “янi чи солевi ванночки та масажi у водi. А також помічними є такі процедури, як електрофорез, УВЧ, магнітотерапія.
І не забувайте про комплекс вітамінотерапії та препаратів з кальцієм (які сприяють поліпшенню регенерації), їх слід приймати до повного одужання під контролем лікаря.
Варто зауважити, що через такі травми часто бувають ниючі болі, які спостерігаються вночі або у весняно-осінній період, коли йдеться про зміну температурного режиму. Але якщо травмований ділянка починає надміру турбувати через один чи навіть п’ять років після лікування, варто звернутися до медиків, щоб не з’явилися ускладнення (такі як деформуючі артрози). У такому разі можуть знадобитися протизапальні та фізіотерапевтичні процедури, такі як озокерито-парафінові аплікації, серо-водневі або родонові ванни та кліматотерапія.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!