Лікар з Гарварду пояснив, чому прокидатися після 12 — норма, і люди йому вдячні
Студент медичної школи Гарварду, який працює лікарем, опублікував у твіттері піст, у якому розповів, чому спати до обіду — це нормально. Його пацієнти вважають, що сон після полудня — ознака лінощів, але лікар пояснив, чому це не так. Багатьом людям інформація припала до душі.
Сайєд Мойн Хассан — живе у Бостоні, штат Массачусетс, працює в медичному центрі North Shore, а також отримує докторський ступінь з медицини у Гарварді. На практиці чоловік неодноразово стикався з пацієнтами, які скаржилися на порушення циркадного ритму — це біологічні процеси, пов’язані зі зміною дня і ночі.
Лікар згадав свій особистий досвід спілкування з одним із таких пацієнтів. Хлопець поскаржився на проблеми зі сном і розповів Сайєду, як з детства чув від родичів, що ті, хто прокидається близько полудня, — льодовики. Саме тому 1 березня лікар вирішив зруйнувати цей стереотип, а заразом підтримати людей, які відчувають такі ж проблеми:
“Я не знаю, кому потрібно це дізнатися, але ви не лядарі, якщо прокидаєтеся опівдні. Я провів години з пацієнтами із затримкою циркадної фази сну, намагаючись дестигматизувати їх пізніше засипання і пізніше пробудження”.
Публікація Хассана стала вирусною, збиравши 142 тисячі лайків, а лікар продовжив свої думки:
“Молодий пацієнт недовірливо подивився на мене, коли я сказав, що прокидатися пізно – це нормально. Я бачив, як він переварює цю інформацію у своїй голові, а потім зауважив, як хвиля полегшення пройшла за його обличчям, коли він зрозумів концепцію циркадного ритму” .
Здивування пацієнта зрозуміти неважко:
“З юних років йому говорили, що пізно прокидатися – значить бути лядачим. І він боявся навіть думати про те, щоб спати. Тому що йому буде стыдно, якщо він прокинеться пізно”.
Щоб у людей не виникли зайві питання, лікар пояснив значення деяких термінів:
“Люди в екстремальних умовах циркадного ритму засинають і прокидаються дуже рано (розширена циркадна фаза сну), або засинають і прокидаються дуже пізно (фаза заповільненого циркадного сну). Повідомте свого лікаря, якщо вам потрібна допомога. Ми тут для вас”.
Пост лікаря почав розходитися по всьому твіттеру, і багато користувачів були раді прочитати його.
“Я боровся з моїм затриманим циркадним ритмом усю свою життя. Мій девіз: “Пізній хробак уникає ранньої пташки”.
“Вау, це був твіт, який був потрібен мені прямо зараз. Я перебуваю у стані війни з моїм циклом сну і сплю з 3 ночі до 11 утра. Знати, що я не одинока у своєму циркадному циклі, – це благословення!”.
“Одного разу моя сестра накричала на мою маму за те, що вона давала мені спати до обіду все літо. Я говорив людям, що веду нічний спосіб життя ще до того, як побачивши дослідження з фази відстроченого сну”.
Тепер люди, судячи з усього, перестануть переживати через те, що вони прокидаються в обід, і не звертатимуть уваги на звинувачення.
“Спасибі. Я боролася з цим усю свою дорослу життя”.
“Спасибі тобі. Хотіла б я, щоб таких докторів було більше. Добрих і розуміють”.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!