Кожний рік тисячі людей потрапляють у відділення швидкої допомоги через ватну паличку і пов’язані з цими травмами. – Чищення вух. Мало того, саме для вух він може бути далеко небезпечним, передає sutura.org.ua

Косметичні ватні палички стали випускатися після того, як було помічено, що багато людей люблять поколупатися у вухах сірником і намотаним на неї куском вати. Є піт — є і пропозиція: палички почали випускати у промислових обсягах. При цьому були враховані незручності використання сірників — палички зробили довшу, а вату на них надійно закріпили.

Вушна сірка очищає та змащує вушні канали, а також захищає їх від попадання грибків, бактерій та насекомих. Сірка постійно «збирає» на собі всі ці шкідливі речовини і виводиться природним шляхом при жувальних рухах. Однак, якщо ушна сірка виробляється у лишньому кількості, вона може стати закупорити ушний канал і доставити масу неприємних відчуттів. Видалити сірчану пробку може лише лікар.

Виробок надто великої кількості вушної сірки називається гіперсекрецією сірки. Основна причина гіперсекреції – це подразнення шкіри слухового проходу. А основною причиною такого роздратування є слухові апарати та ватні палички.

Багато експертів єдині у думці, що залазячи у вухо паличкою з метою видалення зайвої вушної сірки, людина порушує природний механізм самоочищення, подразнює шкіру і зміщує ушну сірку вглиб, трамбувати її і багаторазово збільшуючи ризик утворення пробки. Крім того, якщо занадто захопитися процесом, можна випадково проткнути барабанну перетинку паличкою, що призведе до глухоти.