Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лікарі розповіли, чи можна прикладати до рані подорожник та чи допоможе він
Летом легко поранитися. Як правильно обробити уражене місце за допомогою підручних засобів?
Лікарі категорично забороняють прикладати до рані подорожника. Цей дідівський спосіб не можна застосовувати! Ранозагоювальні та знезаражувальні властивості подорожника – міф. Це не просто не корисно, а й шкідливо. Мало того, що рослина не сприятиме загоєнню ран, вона може завдати шкоди — у тому випадку, якщо на листку, прикладеному до рани, буде земля або інші загрязнення. Це може спричинити зараження крові і навіть правець, інформує sutura.org.ua
А що ж тоді робити?
Щоб рана швидше загоїлася, спочатку її потрібно промити, щоб усунути загрязнення землею. Якщо нічого немає під рукою — промийте звичайною пити водою та обітріть шкіру навколо рани сухими салфетками. Вдома, або якщо рана брудна та глибока, у травмпункті, треба провести детальніше очищення.
Обробляти рану милом не потрібно. Оптимальний варіант – розчин перекису водороду 3%. Можна використовувати антисептики, але не спиртові.
Для того, щоб швидко зупинити дах, використовуйте бинт, змочений у перекисі водороду або гемостатичну губку (аптечний засіб для місцевого застосування, який має антисептичну та адсорбуючу дію). Прикладіть до рани та не чіпайте для утворення рани згустку фібрину. Після цього притисніть уражене місце пов’язкою, але без зусиль, не перетискаючи судини. Пов’язка має бути такою, щоб вона легко відокремлювалася від рани. І не використовуйте вату, тому що вона прилипає і позбутися її надалі складно і неприємно.
Рані, що загоюються, краще не мочити, якщо є ознаки запалення або поки не сформувався струп (кірка, під якою відбувається процес загоєння).
Чи можна заклеювати пластиром?
Пластирі та спеціальні адгезивні пов’язки використовувати можна. Пластир і пов’язку потрібно змінювати в міру його просочування виділенням з рані. Сухі рани пов’язками краще не закривати.
Як зрозуміти, що в рану потрапила інфекція?
Головна ознака – гній. Якщо він з’явився, слід негайно звернутися до лікаря, травмпункту або поліклініки. Оскільки найнебезпечніше при ранах — зараження столбняком, при загрязненні ран землею, великих садах необхідно ввести столбняковий анатоксин не прищепленим від правця або тим, хто не пам’ятає, чи є в нього щеплення від правця чи ні. Також рекомендується здати клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, С-реактивний білок, бакпосів із рани.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!