Небезпечний для життя стан може розвинутися за кілька хвилин у дорослих, дітей, немовлят і навіть домашніх тварин, інформує sutura.org.ua

Тепловий удар виникає внаслідок сильного перегріву організму, коли прискорюються процеси теплоутворення з одночасним зменшенням або зменшенням тепловіддачі в організмі. Тепловий удар може відбутися не лише на пляжі у спекотну погоду, але й у лазні чи сауні, при роботі у гарячих цехах, у дорожній пробці.

З настанням спекотної погоди загроза теплового удару підвищується у десятки разів. Медики назвали ознаки цього небезпечного для життя стану, підкреслюючи, що важливо випередити удар на ранній стадії.

Перший і найважливіший ознака цього стану – висока температура тіла, яка не знижується тривалу годину.

Якщо людина постраждала, то вона може відчувати головний біль, запаморочення, у неї сплутана свідомість, її нудити, і немає апетиту, все це супроводжується надмірним потовиділенням, блідою та липкою шкірою, судомами у ногах, руках та області живота, прискореним пульсом та диханням.

Діти після теплового удару можуть стати сонними. Перша допомога при такому стані полягає у негайному охолодженні тіла потерпілого. Йому треба лягти у прохолодне місце, зняти лишню одежу і підняти ноги.

Шкіру можна обтерти губкою, змоченою холодною водою, але також велику кількість води повинен пити і сам потерпілий. Якщо через 30 хвилин людина все ще на межі втрати свідомості, у неї швидка задишка та висока температура, то слід викликати швидку допомогу.

У собак тепловий удар виявляється у важкому диханні, надмірному слиновиділенні, сонливості чи втраті свідомості. У такому стані вихованці часто вмирають, якщо їх вчасно не перенести у прохолодне місце, не облити водою кімнатної температури та не відвезти до ветеринара.