Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лікарі розповіли, що за допомогою авокадо можна скинути зайву вагу
Фахівці Національних служб здоров’я та харчування США протягом 7-ми років провели експеримент, під час якого вивчали харчові звички американців. Обробивши отримані дані, дослідники з’ясували, що вживання в їжу авокадо було пов’язане із загальною якістю харчування. Крім цього вони дійшли висновку, що регулярне споживання авокадо сприяє підвищенню рівня хорошого холестерину, зниження ризику метаболічного синдрому та маси тіла, індексу маси тіла (ІМТ) та окружності талії.
Потім фахівці вирішили більш детально проаналізувати дієту 17 567 осіб віком 19 років і старше, які раніше брали участь у опитуванні NHANES.
З них 347 осіб (2% випробовуваних) щодня з’їдали близько половини авокадо середнього розміру (114 калорій, 50% з них припадали на жир).
У ході аналізу також з’ясувалося, що у любителів авокадо в раціоні було більше фруктів та овочів в цілому і менше додаткового сахару.
Крім того, ця група споживала більше “середньостатистичного” жиру, мононенасичених жирів, поліненасичених жирів, харчової клітковини, витамину Е, магнію, калію та витамину К, менше звертаючи увагу на вуглеводи.
У авокадо багато мононенасичених жирів, пов’язаних із зниженим ризиком розвитку серцевих захворювань. Попередні дослідження показували, що ймовірність виникнення ішемічної хвороби серця скорочується на 19%, коли споживання мононенасиченого жиру збільшується на 5%.
З’ясувалося також, що любов до авокадо благотворно впливає на вагу. Так, представники авокадо-групи важили в середньому на 3 600 г менше, ніж ті, хто відмовлявся від цього плоду; вони мали менший індекс маси тіла (26,7 проти 28,4).
Нарешті, ці люди могли похвалитися високим рівнем ліпопротеїну високої щільності, які складали в середньому 55 мг/дл проти 52,6 мг/дл у тих, хто авокадо не їв.
І хоча підсумки роботи не доводять причинно-наслідкової залежності, демонструючи лише наявність зв’язку, на думку дослідників, вони підтверджують важливу роль авокадо поліпшення якості харчування та скорочення ризику розвитку метаболічного синдрому.