Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лікування пієлонефриту вагітних
Лікування пієлонефриту вагітних починають із нормалізації відтоку сечі, у тому числі за допомогою катетеризації сечоводів.
Показано дієтичний режим, рясне питво. Призначають рослинні сечогінні засоби та антисептики, невеликі дози салуретиків для покращення скорочувальної здатності сечоводів.
Основне лікування полягає у застосуванні антибіотиків. Необхідно враховувати чутливість мікрофлори до антимікробних засобів, нефротоксичність препаратів, функціональний стан нирок, можливість синергізму та антагонізму дії препаратів, побічні ефекти, оптимальність рН сечі для максимальної реалізації їх протимікробної дії, фармакодинамічні властивості, алергологічний анамнез та можливість несприятливого. У першому триместрі вагітності призначають напівсинтетичні пеніциліни (ампіцилін, оксациліну натрієва сіль). У II та III триместрах можна використовувати цефалоспорини (цефамезин, кефзол) та макроліди (еритроміцин); аміноглікозиди (гентаміцин) призначають з 20-го тижня вагітності. Доцільно комбінувати антибіотики з нітрофуранами, оксихінолінсвими засобами (5-НОК, нітроксолін та ін.) та сульфаніламідними препаратами. Курс лікування антибіотиками становить 10-14 днів, раціонально поєднувати їх з пробіотиками (йогурт, хілак та ін.).
Призначають десенсибілізуючу (супрастин, піпольфен та ін. дезінтоксикаційну (неогемодез, реополіглюкін) і седативну терапію. Для поліпшення процесів мікроциркуляції в нирках призначають антиагреганти (курантил, трентал). Показана профілактика або лікування анемії, плацент.
При відсутності ефекту від комплексної терапії гострого пієлонефриту (катетеризація сечоводів і терапія протягом 2-3 діб), про що свідчать безперервні озноби, висока температура тіла, інтоксикація, проводять операцію – нефростомію, декапсуляцію нирки, дренування забрюшин .. Слід пам’ятати, що при вагітності спочатку виконують урологічну операцію, а потім вирішують питання про збереження чи переривання вагітності.