Вчені вважають, що в ліні людини винні гени, і вони збираються вивести ліки від неї.

Фахівці Абердинського університету та Китайської академії наук не виключають, що їм вдасться створити ліки від ліні, що впливатимуть на гени. Генетична особливість, про яку йде мова, пов’язана з роботою мозку. Саме через неї людина не відчуває потягу до фізичної активності. Це загрожує набором ваги та появою проблем зі здоров’ям.

Дані висновки були зроблені після вивчення нормальних мишей та мишей з відповідною мутацією. Проблемний ген виробляє білок, важливий для дофамінової системи мозку. А ця система підсилює потяг до фізичної активності. У мишей з мутованим геном було менше певних рецепторів дофаміну на поверхні клітин мозку. Рецептори розташовувалися всередині клітини, що порушувало передачу сигналів.

Однак введення препарату, що активізує дофамінові рецептори, дозволяло підвищити рівень активності, зменшити вагу гризунів та позбавити їх від симптомів метаболічного розладу. Також був проведений скринінг 400 китайців, що мали лишній вагу та метаболічний синдром. Лише у двох виявили цікаву для вчених мутацію. Тобто генетична особливість досить рідко зустрічається.

Але це не виключає можливості виділення таких людей із загальної маси пацієнтів та проведення спеціалізованої терапії.