Ви думали, чому деякі люди можуть спокійно пересуватися в темряві і знаходити потрібні предмети, коли інші без світла натикаються на кожен угол, у спробі перетнути кімнату? Хоча людина і не здатна побачити у повній темряві, як деякі тварини, проте, існує низка факторів, наявність яких допомагає деяким людям робити це краще за інших, інформує UkrMedia.

Одним із основних факторів вчені зі Сполучених Штатів називають колір очей. Дослідження показало, що який рівень кольору буде поглинатися сітківкою, залежить від кольору і рівня пігментація клітин хроматофорів. У чорнооких людей висока ступінь пігментації, у кароких ступінь менш інтенсивна, а у власників очей сірого чи голубого кольору рівень пігментації досить низький. Крім того, чим темніше очі, тим товстіша куля хроматофорів, що впливає на зниження реакції очей на джерело світла.

Таким чином, блакитноокі люди або з будь-яким іншим світлим відтінком очей бачать у темноті набагато краще. Підсумки дослідження підтверджуються ще одним унікальним випадком, який стався в одному з міст Китаю. Там живе хлопчик, який з народження має неприродно світлий колір очей, нехарактерний навіть для скандинавських народів. Після обстежень, місцеві фахівці з’ясували, що їхній пацієнт має здатність побачити у цілковитій темряві. Китайські фахівці попросили хлопчика у абсолютно темній кімнаті прочитати різні тексти, і у дитини це вийшло. Вчені впевнені, що таке можливе завдяки відсутності будь-якого пігменту у клітинах хроматофорів.

Крім кольору на здатність бачити краще чи гірше у темряві впливає загальне здоров’я очей. Навіть при незначній зміні стану очей, людина може почати набагато краще бачити за відсутності освітлення, так і наоборот ця здатність може погіршитися. Крім того, виявилося, що ще багато чого залежить від статі людини. Жінки можуть розглядати предмети більш детально, але не на великому відстані від них, тоді як чоловіки можуть бачити далі, але деталізація зображення у них буде набагато нижчою.