Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Ломкі нігті

Ломкі нігті

Ломкі нігті – Порушення міцності та цілісності нігтьових пластинок, пов’язане з впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Ломкі нігті часто обламуються, розшаровуються, розтріскуються, становлять труднощі з відрощуванням та якісним нанесенням декоративного лаку. Для з’ясування причин ламкості нігтів необхідно виключити хронічні захворювання, дефіцит вітамінів та мікроелементів в організмі, грибкові захворювання. Лікування ламких нігтів передбачає усунення етіологічних факторів, проведення лікувальних ванн, парафінотерапії, зміцнення нігтів, використання поживних кремів для догляду за нігтями і т.д.

Загальні відомості

Ломкі нігті – дефект нігтьових пластин, пов’язаний з їхньою слабкістю та підвищеною крихкістю. Нігтьові пластини на руках і ногах беруть початок з області матриксу, розташованого в основі нігтя. Біла ділянка кореня нігтя у формі півмісяця – Місяць є видимою частиною нігтьової матриці. Зростання нігтя здійснюється за рахунок розподілу зародкових клітин у матриксі, які поступово виштовхують стару нігтьову пластину вперед. Від стану матриксу залежить структура, форма, товщина та швидкість росту нігтя. Базовою речовиною нігтьової пластини є кератин, а твердість і щільність нігтьової пластини залежить від кількості цистеїну – амінокислоти, що містить сірки. Між шарами кератину розташовані прошарки води та жиру, що надають нігтям блиск та еластичність. У здорових нігтях, крім сірки, присутні й інші мікроелементи – кальцій, фосфор, хром, цинк, селен, недолік або відсутність яких негативно позначається на стані нігтьових пластин, роблячи їх ламкими і такими, що шаруються.

Причини ламкості нігтів

Стати ламкими нігті можуть через зовнішній і внутрішній порядок. Нігті мають пористу структуру та легко вбирають вологу, різні хімічні речовини, з якими доводиться контактувати рукам. Тому ламкі нігті зустрічаються у людей, внаслідок своєї професійної діяльності, що контактують з розчинниками, кислотами, лугами та іншими агресивними речовинами. Крім цього, ламкість і розшарування нігтів може виникнути внаслідок частого зіткнення із засобами побутової хімії (пральними порошками, миючими та миючими засобами), тривалого знаходження рук у воді тощо. року, сухість повітря у приміщенні. В результаті хронічного переохолодження та висушування нігті стоншуються і стають ламкими.

Найпоширенішою причиною підвищеної крихкості нігтів є неписьменний догляд: неправильне підрізання нігтів, звичка обкусувати нігті зубами. Часте нарощування нігтів, використання дешевого лаку та рідини для зняття лаку призводить до того, що шкідливі компоненти (ацетон, формальдегід та ін.) проникають глибоко в ніготь, порушуючи його структуру та роблячи більш уразливим. Крім цього, до розтріскування нігтя може призвести механічна дія ззовні.

Проблема ламкості нігтів може бути пов’язана з ендогенними факторами, серед яких провідна роль належить дефіциту мікроелементів та вітамінів. Особливо несприятливо на стані нігтьової пластини позначається нестача вітамінів А, D, Е, кальцію, селену, кремнію, цинку, заліза. Ломкість нігтів може посилюватися в період вагітності та годування груддю. Це цілком зрозуміло – в цей час жіночий організм «ділиться» своїми ресурсами з організмом малюка, тому дуже важливо, щоб харчовий раціон мами був якісним та повноцінним за складом. Крім цього, підвищена ламкість нігтів може відзначатися під час гормональних перебудов – у період пубертату та клімаксу. Причиною ламких нігтів можуть бути тиреотоксикоз, цукровий діабет, анемія, захворювання ШКТ, стреси.

Характеристика ламких нігтів

Проблема ламких нігтів не з чуток знайома багатьом жінкам. У цьому випадку вільний край нігтя часто обламується по всій товщині або розшаровується, тобто порушення стосуються його верхнього шару (блискучого). При цьому нігтьові пластини бувають тонкими та ростуть повільно. Підвищена ламкість нігтів не дозволяє жінці насолодитися красивими довгими натуральними нігтями. Нерідко ламкість нігтів поєднується з деформацією їхньої поверхні, зміною кольору та форми.

Розщеплення нігтів у поздовжньому напрямку (оніхоклазія, оніхорексіс) часто призводить до хворобливого залому нігтьової пластини. Вертикальні тріщини беруть початок від вільного краю нігтя і поширюються різну відстань у проксимальному напрямі. В цьому випадку, як правило, поразка стосується окремих нігтів пальців рук або ніг. При оніхошизі нігті розщеплюються в поперечному напрямку. Така проблема може зустрічатися при неякісно виконаному манікюрі, грі на струнних інструментах, друкуванні на машинці і т.д.

У дерматології ламкі нігті розглядаються як прояв оніходистрофії, що потребує встановлення причин та проведення грамотного лікування. З проблемою ламких нігтів жінка може звернутися до майстра нігтьового сервісу, проте правильніше спочатку відвідати дерматолога. Тільки медичний фахівець зможе правильно розібратися у серйозності проблеми. Враховуючи швидкість зростання нігтів (на руках руки 1-2 мм на тиждень, на ногах – 0,25-1 мм на тиждень), можна розрахувати приблизний час дії патологічного фактора.

Для з’ясування справжніх причин ламкості нігтів може знадобитися додаткова консультація міколога, ендокринолога, гастроентеролога. З метою отримання об’єктивних даних пацієнту можуть бути призначені спектральний аналіз на мікроелементи, зіскрібок з нігтьових пластинок на патогенні гриби, аналіз крові на гормони щитовидної залози та інші необхідні аналізи. Ломкість нігтів слід відрізняти від оніхомікозів, зміни нігтів при шкірних захворюваннях (псоріазі, екземі, червоному плоскому лишаї, вродженому епідермолізі та ін.).

Лікування ламких нігтів

Грамотний підхід до лікування повинен починатися з усунення основної причини ламкості нігтів. У всіх випадках буде корисно на якийсь час відмовитися від контакту з хімічними речовинами, покриття нігтів декоративними лаками; посилити захист та догляд за нігтями. Корисними домашніми засобами для ламких нігтів послужать теплі ванни для рук (масляні, сольові) – це допоможе заповнити дефіцит поживних речовин у нігтях. Щоденним засобом догляду за ламкими нігтями повинні стати поживні креми та бальзами з кератином, вітамінами, протеїнами, які слід наносити на область кутикули, тому що тут ніготь найбільш сприйнятливий до надходження корисних речовин. Проте харчування нігтів має здійснюватися як ззовні, але й зсередини. Саме тому при проблемі ламких нігтів необхідно подбати про зміну раціону, включення в нього продуктів, багатих вітамінами А, С, Е, В5 та ін, а також додатковий прийом вітамінно-мінеральних комплексів.

При манікюрній обробці ламких нігтів необхідно дотримуватись певних правил. Стригти нігті слід лише гострими ножицями; рекомендується відмовитися від використання кусачок, які чинять занадто сильний тиск на пластину, викликаючи її розшаровування та ламкість. Для підпилювання ламких нігтів краще підійдуть скляні або керамічні пилки з дрібною зернистістю, що не так сильно травмують тендітну нігтьову пластину. При цьому рухи підпилювання слід здійснювати в одному напрямку, з великою амплітудою, від краю до центру. Перед нанесенням кольорового лаку нігті в якості основи необхідно покрити спеціальним захисним засобом, що зміцнює. Всі засоби, які використовуються для манікюрних процедур, не повинні містити шкідливих для нігтьової пластини речовин.

Спеціалізований догляд за ламкими нігтями може бути проведений в умовах нігтьової студії салону краси. Для ламких нігтів рекомендуються процедури спа-манікюру та японського манікюру, парафінотерапія, маски для рук та нігтів. Корисні лікувальний масаж нігтьової пластини та зони кутикули з використанням кератинового комплексу, полірування нігтів із застосуванням вітамінізованих кремів або олій, запечатування нігтів. Для зміцнення натуральних нігтів на руках та ногах використовується акрил, гель, біогель. У разі тріщини нігтьової пластини здійснюється ремонт нігтя з допомогою шовку чи файбергласса. У міру відростання пластини місце ушкодження поступово зрізається.

Innovative pi network lösungen. We also encourage employees to participate in "smoke free the workshop has joined the ranks of smoking cessation.