Лужні ванни: що це, як вони працюють і як їх правильно приготувати вдома
У нашому організмі постійно протікають сотні різних процесів і реакцій — вони абсолютно природні, проте іноді можуть справляти згубний вплив на стан здоров’я. З моменту народження в організмі кожного людини запускається процес окислення, інтенсивність якого може посилюватися під впливом несприятливої довкілля, стресу та незбалансованого харчування. У цьому випадку окислювальні процеси можуть нанести вред організму: вони провокують згущення крові, порушують нормальне вироблення травних ферментів, послаблюють імунітет, перешкоджають нормальному кровопостачанню мозку та значно прискорюють процеси старіння. Знизити інтенсивність реакцій окислення, що протікають у нашому організмі можна, вживаючи достатню кількість антиоксидантів, а також за допомогою лужних ванн. Що це, як вони працюють і як їх правильно приготувати вдома, розповідаємо у нашому матеріалі.
Почнемо з того, що за страшним словом «лужні» ховається не що інше, як ванни з додаванням солі (бажано морської) та звичайної харчової соди. Цій практикі не одна тисяча років: ще в Древньому Єгипті та Римській Імперії, коли люди ще нічого не знали про кислотні та лужні середовища, содові ванни приймали з метою зміцнення імунітету та омолодження.
Як це працює
Кислота і луг містять різну кількість іонів водороду, і завдяки цій різниці запускається процес осмосу — луг притягує до себе кислоту. Коли ви перебуваєте в содовій ванні (не обов’язково цілком, можна робити міні-ванночки для рук або ног), луг тягне до себе кислоти з організму, а разом з ними — шлаки та токсині, що накопичилися.
Содові ванни знижують інтенсивність окислювальних реакцій в організмі, внаслідок чого підвищується здатність організму протистояти вирусам і хвороботворним бактеріям, покращується кровотік (зокрема — кровопостачання мозку), заповільнюються процеси старіння, а також значно покращується загальне самопочуття.
Лужні ванни можна легко приймати вдома, для цього вам знадобиться сіль – краще використовувати морську, а не кухонну, вона містить велику кількість корисних мінералів – і звичайна харчова сода. Сіль і соду необхідно змішати в пропорції 2:1, та залити кількома літрами кип’ятку, далі отриману суміш розвести з водою в пропорції 1:10. Зверніть увагу, що вода у ванні не повинна бути дуже гаряча, теплої буде достатньо. Таким чином на середню ванну об’ємом 150 л. має припасти 1,5 кг. суміші (в якій 1 кг. солі та 0,5 кг. соди). Як уже було сказано вище, замість ванни можна зробити міні-ванночки для ног або рук, для них використовується така сама пропорція. Ванни (і ванни) варто приймати не більше 30 хвилин, якщо ви тільки починаєте знайомство з цією практикою — то взагалі достатньо 10 хвилин, далі поступово можна збільшувати годину перебування в розчині (але не концентрацію!).
Зверніть увагу, що при всій полезності лужних ванн, у них є ряд протипоказань, пов’язаних з різними хронічними захворюваннями, тому, перш ніж почати приймати содові ванни, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей та не замінює професійні медичні консультації, діагностику чи лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!