Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лихоманка Ебола вийшла за межі Африки
Вже очевидно, що починається чергова спалах смертельної лихоманки Ебола. У всьому світі сьогодні посилюють контроль за станом із прибуваючих з Чорного континенту.
Стало відомо про зараження в Африці двох американських лікарів, яких доставили на батьківщину для лікування в Університеті Еморі у штаті Джорджія. Хоча медики гарантують, що проникнення вирусу за стіни університетського ізолятора неможливе, місцеві жителі стурбовані та обривають телефони уряду.
А кілька днів тому на саміті у Гвінеї за сприяння ВООЗ вирішили створити санітарний кордон за межі регіону, посиливши перевірки місцевого населення та всіх, хто виїжджає з Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Ліберії.
Українцям поки що рано панікувати. Потрапити на територію нашої країни вирус може лише з тими, хто нещодавно повернувся з Африки. Оскільки перелічені держави рясніють військовими конфліктами і належать до гарячих точок, то туристичні групи туди не відправляють. Вірус може “приїхати” або з приватним візитером, або з одним із наших військових, які беруть участь у миротворчій місії України в Ліберії. А їх ретельно перевіряють, влаштовують медогляд та тривалий карантин після повернення на батьківщину.
Як пояснили у прес-службі МОЗ, усіх прибулих із Африки оглядають ще в аеропорту. Щоправда, здачі аналізів не вимагають, а висновок про стан здоров’я роблять відповідно до зовнішньої оцінки. В принципі, в інших державах схожа система: якщо перетинає кордон особа із симптомами нездужання (застуда, відруєння, висип тощо), його в будь-якому випадку припиняти до з’ясування подробиць.
Державна СЕС щорічно проводити навчання щодо ліквідації осередку інфекційного захворювання міжнародного значення. У червні в аеропорту “Бориспіль” “ліквідували” лихоманку Ебола, тож наші медики запевняють: не допустити розповсюдження привезеного вирусу вони здатні.
– В Україні немає лабораторної можливості тестувати зразки на виявлення вирусу Ебола, адже це захворювання найвищого – четвертого рівня біологічної опасности. Однак якщо у лікаря буде підозра, що хтось із приїжджих хвороб лихоманкою, ми відразу ж запитуємо у ВООЗ і отримуємо необхідні матеріали для перевірки. У нас є подібний досвід після “каліфорнійського” вирусу грипу (так звані свинячі. – Ред.) у 2009 році, – пояснила головний інфекціоніст України Ольга Голубовська.
За її словами, вирус Ебола має гостру форму протікання, за симптомами перші 1-3 дні нагадує грип із високою температурою. На 4-6-й день з’являються кореподібні висипання, іноді інтенсивна діарея – явні ознаки сильної інтоксикації. Потім розвивається геморагічний синдром – рясні крововиливи, у тому числі внутрішні. На жаль, кращі фахівці ВООЗ поки не придумали специфічного лікування від вірусу Ебола. Вакцини не існує, а вся медикаментозна боротьба – це патогенетична та симптоматична терапія для полегшення стану хворого. Саме тому смертність від цього виду лихоманки має дуже високий відсоток – до 60-80%.
Вперше вирус був виявлений ще 1976 року в районі річки Ебола в Заїрі (тепер Конго). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на липень 2014 року кількість заразившихся вирусом становила 1048 випадків, з них 632 – летальних.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!