Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Лихоманка марбург і ебола

Лихоманка марбург і ебола

Симптоми і ознаки

Віруси Марбурга і Ебола є філовірусами, які ведуть до геморагій, поліорганної недостатності і високої смертності. Діагностика заснована на застосуванні імуноферментного аналізу, ПЛР та електронної мікроскопії. Лікування симптоматичне. Сувора ізоляція і карантинні заходи необхідні для запобігання розповсюдження інфекції.

Епідемії рідкісні, частіше спорадична захворюваність. У більшості описаних випадків був контакт з приматами з районів Африки нижче Сахари і Філіппін; тим не менш, джерело інфекції та резервуар не встановлені.

Передача від людини людині відбувається через шкіру і слизові оболонки при контакті з хворим або іншим приматом. Доведений аерозольний шлях передачі.

Після інкубаційного періоду 10 днів з’являються лихоманка, міалгія, головний біль, часто спостерігаються абдомінальні симптоми (нудота, біль у животі, блювота, діарея ) і респіраторні (кашель, біль у грудях, фарингіт). Може бути фотофобія, ін’єкція коньюнктів, жовтяниця, лімфаденопатія. Можуть розвиватися делірій, ступор, кома. Зазвичай геморагічні симптоми розвиваються протягом перших днів і включають петехії, екхімози і крововиливи в місцях ін’єкцій і слизових оболонок. Плямисто-папульозний висип з’являється на тулуб на 5-й день хвороби. Протягом 6-го тижня хвороби у пацієнта литически падає температура і настає одужання або розвивається поліорганна недостатність. Одужання зазвичай тривалий, може ускладнюватися поворотним гепатитом, увеитом, поперечним міелітом і орхитом. Смертність 25-90% (вище при лихоманці Ебола).

Інфекцію вірусом Марбурга або Ебола слід запідозрити у хворих з кровотечами, лихоманкою, які були в ендемічних вогнищах і мали контакт з приматами. Слід провести загальний аналіз крові, аналіз сечі, біохімічний аналіз крові, оцінити функцію печінки і системи гемостазу. Діагностика заснована на іммуноферментном тесті і ПЛР; «золотий стандарт» діагностики – виявлення характерних віріонів при електронній мікроскопії, яка проводиться на зразках інфікованих тканин (особливо печінки або крові).

Лікування профілактика

Ефективної вакцини немає, так само як немає противірусних препаратів. Вакцини розробляються. Лікування симптоматичне, включає мінімальну кількість інвазивних процедур і лікування коагулопатії.

Для профілактики епідемій необхідно носіння масок, халатів, рукавичок, стерилізація устаткування, просвітницька робота. Всі підозрілі хворі й загиблі вимагають ізоляції в спеціальних приміщеннях. У США розроблені карантинні заходи проти завезення інфікованих приматів. Про кожному випадку необхідно повідомляти в органи охорони здоров’я.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.