Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Лицо з фільтром: як Snapchat впливає на здоров’я
У JAMA Facial Plastic Surgery з’явилася стаття, автори якої припускають, що однією з причин виникнення проблем із сприйняттям свого тіла та станом психічного здоров’я є фільтри та цілі програми на смартфонах обробки фотографій, інформує sutura.org.ua
Дисморфічний розлад тіла – це стан психічного здоров’я, що є частиною обсесивно-компульсивного спектру, при якому людина стає дуже турбованою мнимими дефектами свого тіла.
Люди з подібною проблемою можуть часом розглядати незначні або навіть неіснуючі недоліки своєї зовнішності або доглядати за собою. Багато з тих, у кого було виявлено цей розлад, робили непотрібні косметичні операції. Цей стан нерозривно пов’язаний із обсесивно-компульсивним розладом, глибокою депресією, суїцидальними думками.
Фахівцям поки що не вдається знайти точну причину дисморфічного розладу тіла. Вони припускають, що існує безліч факторів, включаючи генетику та нейробіологічні проблеми, такі як порушення обробки серотоніну, вплив довкілля, життєвий досвід, такий як травма детства чи особистісні риси.
Проте вчені з Бостонського медичного центру (Массачусетс, США) в результаті нового дослідження виявили ще одну можливу причину розладу – “селфі”.
У статті автори роботи підкреслюють той факт, що популярність соціальних мереж та фільтрів у таких додатках, як Snapchat і Facetune, глибоко відбивається на психіці людини. Відфільтровані зображення можуть позначитися на самоповазі користувача, змушуючи відчувати себе неідеальним, що може призводити до дисморфічного розладу тіла.
Вченими було проведено опитування, що показало, що 55% пластичних хірургів займалися пацієнтами, які хотіли стати схожим на собі з оброблених фото. Всього 3 роки тому ця частка становила 42%.
Люди, які постійно накладають у додатках маски на свої фото, обробляють їх, поступово починають втрачати зв’язок із реальністю, думати, що людина повинна весь час виглядати ідеально. Подібні тенденції особливо загрожують підліткам і людям, які страждають на дисморфічний розлад тіла.
Фахівці закликають не робити пластичні операції людям з діагностованим дисморфічним розладом, оскільки це лише погіршить симптоми хвороби. Найкращий спосіб лікування включає когнітивну поведінкову терапію.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!