Це може спровокувати новий спалах епідемії туберкулезу в країні.

Як повідомив голова представництва Фонду “АНТИСНІД-США” в Україні Сергій Федоров на прес-конференції, “протитуберкульозного лікування на сьогодні в Україні немає”.

“Критичну потребу в цих препаратах вдалося тимчасово вирішити за рахунок додаткової закупівлі за рахунок Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, це близько $460 тис. На даний момент використовуються препарати, закуплені за рахунок цього ж гранту”, – зазначив він .

За словами С. Федорова, дані про кількість хворих у 2014 році відсутні. За даними 2013 року, у протитуберкулезному лікуванні в Україні потребують 53 тис. чоловік, з яких 30 тис. туберкулез виявлень вперше, а 8 тис. хворих на туберкулез поруч із ко-інфекцією.

За словами менеджера проекту Pereboi.net.ua Юлії Каланчі, якщо до кінця грудня поточного року основний препарат для лікування туберкулезу “Ізоніазид” не буде закуплено державою, “Україну очікує катастрофічна ситуація”.

“З липня по сьогоднішній день препарати в належному обсязі не закуплено. Майже 30 тис. пацієнтів, у яких туберкулез виявлений вперше, не отримають належного лікування. Якщо препарати відсутні півроку-рік, закрита форма туберкулезу у хворих може перейти у відкриту спалахом епідемії туберкулезу.

Крім того, за даними експертів, в даний час нових пацієнтів, що заразилися туберкульозом, не ставлять на облік через відсутність необхідних препаратів. Зараз людям, які хворі на туберкулез легень просто пропонують або залишитися у лікарні без будь-якого лікування, або шукати кошти на лікування самостійно. Багато хворих не можуть собі дозволити купити необхідні ліки. Вартість однієї ампулі препарату для лікування туберкулезу 120 грн., а місячний курс лікування коштує 3600 грн.

За словами представника Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Андрія Славуцького, згідно зі звітом Глобального фонду, Україна перебуває на п’ятому місці після Індії, Китаю, Росії та Пакистану за рівнем стійкості туберкульозу та кількістю хворих. За загальною кількістю хворих Україна посідає друге місце після Росії. За результативністю лікування туберкулезу Україна знаходиться на одному з останніх місць.

“Це всі дані до 2013 року. Ситуація, що склалася в Україні в цьому році додатково поглиблює епідемічні тенденції. Всі передумови для цього є. Однак не можна піддаватися паніці. , а також наявність громадських організацій, які тримають епідемію на контролі.