Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Мед заважає організму відкладати зайві кілограми
Всім, хто хоче схуднути, фахівці рекомендують відмовлятися від вживання звичайного цукру та цукрозамінників. Однак слідувати цьому обмеженню на практиці психологічно важко, а для деяких і зовсім нестерпно. Останні клінічні дослідження вказують на те, що кращою заміною цукру може стати мед, оскільки він не призводить до набору ваги.
У 2008 році видання Journal of Food Science розповіло про досвіди з лабораторними щурами, які були поділені на три групи: у першої гризуні їли їжу без підсолоджувачів, у другій – з сахарозою, у третій – з медом. Через рік тварин поважили, і виявилося, що пацюки з першої та третьої групи поважають практично однаково. Іншими словами, режим з поїданням меду давав той самий ефект, що й режим з повною відмовою від сладкого.
Ще більш вражаючими результати дослідження виявилися через 3 роки, коли вчені знову порівняли вплив цукру та меду на щурів. Гризуні, яких тримали на медовій дієті, важили на 14,7 % менше – кількість підшкірного жиру у них зменшилася на 20,1 %.
“Отримані результати говорять про те, що порівняно з сахаром, мед може зменшити огрядність і швидкість набору ваги”, – підбили підсумки дослідження фахівці.
Примітно, що вчені не могли сказати точно, чому мед надавав такий вплив на метаболізм тварин. Калорійність меду і цукру майже однакова, при цьому мед набагато солодший за сахар. Мед є майже чистою глюкозою і фруктозою – компонентами, аж ніяк не сприяють похудненню. І проте…
Вчені висунули версію про те, що мед перешкоджає набору ваги в силу свого складу. У ньому міститься трохи білка, ряд витаминів групи В, витамин C, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій та цинк – цей біологічний коктейль, на думку медиків, і підстобує обмін речовин.
За інформацією журналу Journal of the American College of Nutrition, експеримент у зв’язку з перевіркою ефекту меду був проведений не лише за участю щурів, а й людей. Зокрема, 14 здорових жінок також були поділені на групи: половина отримувала завтрак з медом, половина – з сахаром, при цьому енергетична цінність сніданків була рівноцінною. Виявилося, що у жінок, які вживали мед, було повільніше утворенню “гормону голоду” греліну, одного з головних провокаторів ожиріння. Таким чином, експерименти на тваринах та добровольцях показали впевнену победу меду над сахаром.
Говорячи про це, вчені рекомендують замінити в своєму раціоні сахар медом, проте наголошують – мед не слід додавати в гарячі продукти, оскільки корисні речовини, що містяться в ньому, при температурі вище 60 градусів починають руйнуватися.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!