У четвер, 19 жовтня, парламент ухвалив відразу три закони, які радикально змінюють правила фінансування української системи охорони здоров’я, передає sutura.org.ua

Проте, ухвалені закони не передбачають одночасного запуску реформування страхової медицини, пояснивши народний депутат України Вадим Денисенко.

Нагадаємо, що під прийняту медичну реформу вже виписан розділ державного бюджету, який внесено урядом на розгляд Верховної Ради. У вересні Кабмін Володимира Гройсмана підтримав обновлений проект медреформи, а перед депутатами його відстоювала о. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами Вадима Денисенка, після набуття чинності медичною реформою медстрахування не стане обов’язковим. До обговорення цього питання народні депутати повернуться пізніше.

«Страхова медицина – така ж історія, як із накопичувальною Пенсійною системою. Нам спочатку треба запустити систему державної медицини і лише на наступному етапі – страхову. Це питання не стільки медичної реформи – скільки фінансової, податкової реформи. Потрібно посилювати роль регулятора, тому у середньостроковій перспективі, років через два, ми запустимо і страхову медицину», – сказав Вадим Денисенко.

Нардеп вважає, що запуск страхової медицини – це вже перехід на новий рівень. У першу чергу, з 1 січня 2018 року, зміниться робота системи первинної медичної допомоги. Упродовж наступного року українцям доведеться вибрати педіатра та терапевта, укладати з ними договори.

Норму про спільну оплату спеціалізованих медичних послуг з реформаторського пакету законів було виключено, запевнивши Вадим Денисенко.