Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Медики пояснили, для чого організму потрібен йод
Болить голова? – бракує йоду. Втома та апатія? – бракує йоду. Таке відчуття, що йод – це чудодійний елемент, який рятує від усього. Давайте розберемося, для чого нам справді потрібен йод і скільки конкретно, передає sutura.org.ua
Людському організму для нормальної роботи потрібні певні витамини і мікроелементи, наприклад залізо, магній, кальцій, витамин С. До списку найнеобхідніших таких речовин входить і йод. Мало того, Всесвітня організація охорони здоров’я назвала йододефіцит однією з глобальних проблем людства, а розлади здоров’я, пов’язані з ним, найпоширенішими у всьому світі.
У першу чергу йод потрібний для синтезу гормонів щитовидної залози, яка регулює роботу всього організму. Вона виробляє гормони, що впливають на розмноження та ріст тканин. Якщо в організмі бракує йоду, порушується обмін речовин, перестає функціонувати щитовидна залоза, послаблюється імунітет, погіршується стан шкіри, нігтів та волосся, підвищується ризик розвитку атеросклерозу та ожиріння. Також підвищується ризик простудних інфекцій, через які можуть виникнути порушення функцій мозку, а в запущених випадках такі захворювання, як зоб та кретинізм.
Нестача в організмі йоду може бути спровокована такими факторами:
– Низький вміст йоду в їжі;
– дефіцит селену (це речовина, яка сприяє засвоєнню йоду);
– вік (діти частіше страждають від дефіциту йоду);
– статева приналежність (у жінок вищий ризик виникнення дефіциту йоду);
– вагітність;
– куріння та алкоголь;
– прийом оральних контрацептивів.
Існують встановлені норми добового споживання для різних вікових категорій:
– діти грудного віку – 50 мкг;
– діти від 2 до 6 років – 90 мкг;
– діти від 7 до 12 років – 120 мкг;
– дорослі здорові люди – 150 мкг;
– вагітні та жінки – 200 мкг.
Щоб заповнити нестачу йоду в організмі не обов’язково вживати спеціальні добавки, йод міститься й у продуктах харчування, які потрібно просто включити до свого раціону. Джерела йоду: жирна морська риба та морепродукти, морські водорослі, сир, молоко, йодована сіль.
Потрібно також знати, що не тільки дефіцит йоду призводить до проблем зі здоров’ям, але і його надлишок. Якщо вживати йод безконтрольно, особливо у вигляді добавок, це може призвести до руйнування клітин щитовидної залози та збоїв у її роботі.
Симптоми надлишку йоду в організмі:
головний біль, гнійничкові висипання на шкірі, набряки, тошнота, блювання, кашель, нежить, кон’юнктивіт, гарячковий стан, болі в суглобах, розлади шлунку, порушення сну, підвищена збудливість, сильне та різке схуднення.
Як у домашніх умовах перевірити чи достатньо йоду в організмі
Але не поспішайте бігти до лікаря, перевірити чи достатньо йоду в організмі можна самостійно в домашніх умовах. Намалюйте за допомогою ватної палички та йодної настойки, сіточки, на внутрішній стороні передпліччя. Якщо за дві години жовті лінії зникли, значить, у вас дефіцит йоду і потрібно терміново його заповнювати. Якщо ж смужки лише трохи зблідли, ви все робите правильно.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!