Чи знайоме вам відчуття, коли, прокидаючись вранці, ви не можете думати ні про що інше, як про інший смак гіркоти у роті. Та такому, що хочеться негайно піти почистити зуби, чи попити води, щоби позбутися від цього навіть самому собі неприємного відчуття?

Багато переживали це почуття, особливо після тривалих свят, після веселощів, вказаного рясною застільною випивкою. Але мало хто замислювався про те, що мерзотне відчуття гіркоти у роті – не просто часовий дискомфорт, а важливий симптом, причиною якого може бути серйозне захворювання, про що таким чином і сигналізує ваш організм. І простим полосканням рота за допомогою солодкої газованої води чи огіркового розсолу причину цю прибрати неможливо, передає sutura.org.ua

Поява ранкового відчуття гіркоти у роті може мати різні причини, але найчастіше, як вважають медики, це означає серйозні проблеми з печінкою.

Що будемо лікувати?

Якщо гіркуватий присмак стає регулярним супутником ранкових пробуджень, а також супроводжується іншими симптомами (вагою у правому підребер’ї, увечері – печією), це може означати явні проблеми з жовчовивідними путами, за якими слід обов’язковий візит до гепатолога. Адже сам по собі ні холецистит, ні гепатит, ні тим більше цироз не розсмокчеться.

І ранкова, і наступає одразу після їжі, гіркоту в роті говорити про той факт, що ваш стравохід потрапила жовч. Це означає, що у вас порушення роботи жовчного міхура. Якщо говорити точніше, то такі симптоми, суміщені з частими запорами, можуть говорити про можливе запалення жовчного міхура – ​​холецистити. Якщо його не лікувати, то застій жовчі може призвести до утворення каменів у самому міхурі або в печінці, що призведе до досить сумних наслідків – можливої ​​закупорці (коли камені перекривають жовчні протоки) та термінову госпіталізацію, за якою слід видалення жовчного міхура.

Ці ж симптоми можуть свідчити і про початковий цироз печінки. Він зазвичай супроводжується також здуттям живота, розладом стільця. У групі ризику знаходяться активні курці, які зловживають алкогольними напитками, а також часто контактують з токсичними або хімічними речовинами. Ранкова гіркоту може також говорити про можливе хронічне гастріння, захворювання 12-палої кишки, підвищену кислотність у шлунку або навіть інфекції ясен.

Лікувати чи не лікувати?

Любителі народних рецептів можуть знайти десятки рецептів для усунення ранкової гіркоти у роті – від жування м’яти до полоскання різними трав’яними настоями. Однак, доведеться розчарувати бажаючих знайти просте рішення складної проблеми – жодні “запалення шлунка” одним тільки відваром ромашки не лікуються. Про ромашці можна сказати лише одне – особливої ​​шкоди від неї самої по собі не буде. Але і користі теж. Максимум – ви приберете симптом, причому на дуже коротку годину, завдяки чому хвороба запущена і її реальне лікування затягнеться на довгу годину, адже причину вона не прибере.

Однозначну пораду можна дати лише один: сигнали, які подає організм, повинні бути почуті. З любові до себе і свого здоров’я потрібно якнайшвидше відвідати лікаря, здати всі аналізи, з’ясувати причину хвороби та вилікувати її раз і назавжди сучасними та ефективними засобами.

А до того моменту, як ви зберетеся з духом і знайдете годину для себе, коханого, звернутися до лікаря, який звичайно ж визнатиме вам гастродуоденоскопію, можна порадити тільки одне – не зловживати важкою для органів травлення змаженою, перченою, гострою, жирною та солоною їжею .

Замініть її кашами, літніми салатами. Дайте своєму тілу відпочинок, не вимушуйте вже явно втомлений організм працювати на знос, адже після весняних пасочок та змаженої ковбаси вам ще належить літній сезон шашликів та барбекю.