Наукові співробітники Університету Маврикія виявили, що використання кухонних рушників серйозно підвищує ризик стати жертвою харчового відрування. Виявилося, що в таких рушниках люблять гніздитися золотистий стафілокок, кишкова паличка та інші небезпечні мікроорганізми, інформує sutura.org.ua

Вченими було проаналізовано стан поверхонь 100 кухонних рушників, які використовувалися різними сім’ями протягом місяця.

Виявилося, що найбільшу «бактеріальну вагу» мали ті рушники, які використовувалися за принципом багатофункціональності, тобто ними одразу витирали посуд, руки, що тримали гарячі кухонні приладдя та очищали поверхні. Крім того, до найнебезпечніших у плані бактеріального зараження фахівці зарахували вологі рушники.

«На 49% кухонних рушників спостерігався ріст бактерій, який збільшувався пропорційно до кількості членів сім’ї. Серед патогенної мікрофлори ми виявили коліморфні бактерії, ентерококки та золотистий стафілокок», – повідомили автори роботи.

Вчені зазначили, що зміст коліморфних бактерій (бактерії групи кишкової палички) на поверхні підвищувався на вологих, «багатофункціональних» рушниках, а також у сім’ях, де раціон харчування був наповнений м’ясними продуктами.

Золотистий стафілокок найчастіше зустрічався на рушниках, що використовують у сім’ях з більш низьким соціально-економічним статусом, а також у сім’ях з дітьми.