Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Медики розповіли, як швидше зупинити гикавку
Комусь гикавка здається лише тимчасовою труднощами, проте є багато людей, для яких цей стан – це справжня проблема. Коли людина починає гикати, йому намагаються допомогти, пропонувати йому затримати дихання чи випити води. Але які “народні” способи перемогти гикавку мають наукове підкріплення?
За даними ВВС Future, більшість таких способів не мають підтвердження у вигляді наукових даних. Але при цьому самі представники науки зазначають: часто механізми народних методів боротьби з гикавкою засновані на знанні людської фізіології і є не просто вигадкою. Чому нерідко пропоновані методи справді спрацьовують, передає sutura.org.ua
«Гикавка – це наслідок спазму діафрагми, що спричиняє приплив повітря в легені, що, в свою чергу, обумовлює різке змикання голосових зв’язок. Існує понад сто причин гикавки, в основній масі нешкідливих», – розповіли фахівці.
За їх словами, до гикавців можуть призводити сміх, зловживання алкоголем, манера квапливо їсти, питво газованих напоїв. Гикавка може виникнути сама без будь-якого приводу. У деяких випадках її викликають прийом ліків, наприклад, знеболюючих, стероїдних препаратів.
Багато способів перемогти гикавку спрямовані на підвищення рівня вуглекислого газу в крові, послаблює спазм діафрагми. Зокрема, можна затримати дихання, дихати через скручену папір.
Інший метод подолати гикавку зводиться до впливу на блукаючий нерв, що відповідає за узгодженість механізмів дихання та глотання. У цьому випадку допомагає випити води, пожувати лимон, потримати в роті подрібнений лід. Є радикальний спосіб, запропонований професором медичного факультету Університету Теннессі (США) Він полягає у тому, щоб масажувати пальцями пряму кишку.
Можна впоратися з гикавкою, якщо підняти коліна до грудей, при цьому нахилитися вперед. Також у деяких випадках допомагає цукор.
Подібні методи, як пояснюють вчені, засновані на принципі відвернення, при якому увагу пацієнта зміщується на якусь несподівану подію. Цим принципом користуються при знеболюванні.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!